Wrocław/RUSZA FESTIWAL: Kolektyw złej sukienki „Bardzo zła sukienka”

Zdjęcie: Wrocław/RUSZA FESTIWAL: Kolektyw złej sukienki „Bardzo zła sukienka”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu: 

Popatrz na nie, kiedy nikt na nie nie patrzy. Stoją jak stoją, rosną i rosną. Dobry kolor. Zła sukienka? Pierwszy spektakl kolektywu; podobno intuicyjny stanowi powieść o rytuałach i udawaniu w konwencji „dnia dzisiejszego” i teledysku.

KOLEKTYW złej sukienki: Małgorzata Rostkowska, Karolina Brzęk, Ewelina Zielonka

Kolektyw złej sukienki powstał w lutym 2013 roku. Współtworzą go: inicjatorka – Małgorzata Rostkowska, Karolina Brzęk i Ewelina Zielonka. Twórczynie złej sukienki wspólnie przebyły ścieżki edukacji Witolda Jurewicza, Jacka Owczarka, Anny Wytych-Wierzgacz. Później „poszły w świat” i drogi się rozeszły. Dziś powróciły. Starają się stawić czoła zmianom, zredefiniować swoją twórczość i odnaleźć wspólny język. Praca kolektywu była prezentowana m.in. podczas pokazów spektakli dyplomowych Katedry Choreografii i Technik Tańca na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, na Konkursie Młodych Choreografów odbywającym się przy Otwartych Warsztatach Tańca Współczesnego w Połczynie Zdroju (liczne nagrody, m.in. rezydencja festiwalowa i mentoring Anny Piotrowskiej). Kolektyw działa przy wsparciu organizacyjnym Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Harmonogram wydarzeń

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Wrocław: ASP, Plac Polski 3/4 (aula)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close