Wrocław/RUSZA FESTIWAL: Prof. Mirosław Kocur „Źródła sztuki performera” – wykład

Zdjęcie: Wrocław/RUSZA FESTIWAL: Prof. Mirosław Kocur „Źródła sztuki performera” – wykład

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Da Się zaprasza na I edycję RUSZA FESTIWALU, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 26-30 września 2014 roku. Festiwal powstał z przekształcenia festiwalu CYRKULACJE.Głównymi elementami RUSZA FESTIWALU są zajęcia służące rozwijaniu i nabywaniu umiejętności w sferze ruchu, improwizacji, obecności scenicznej (zarówno praktyczne, jak i teoretyczne), a dzięki niemu popularyzacja tańca współczesnego, tanecznego performansu i szeroko pojętego ruchu. Celem organizatorów jest przede wszystkim stworzenie możliwości doskonalenia warsztatu technicznego tancerzy, pokazywanie różnych dróg rozwoju dla tancerza jako performera, nawiązywanie relacji i budowanie współpracy między tancerzami i choreografami, a także kształcenie krytyków i teoretyków tańca.

Poza ścieżkami projektowymi w programie festiwalu znajdą się także wydarzenia towarzyszące, które odbywać będą się wieczorami i będą otwarte dla publiczności. Będą to m.in. pokazy spektakli, instalacje, pokazy prac uczestników festiwalu, imprezy taneczne, pokazy filmowe (w tym filmu Filipa Syczyńskiego „Trashhh”) oraz wykłady. Jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalu będzie wykład prof. Mirosława Kocura Źródła sztuki performera.

Harmonogram wydarzeń

Strona festiwalu

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:45

Wrocław: ASP, Plac Polski 3/4 (aula)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close