Wrocław/Scena Tańca Capitol: Marta Hichel, Jan Nykiel „Projekt-kłamstwo”

Zdjęcie: Wrocław/Scena Tańca Capitol: Marta Hichel, Jan Nykiel „Projekt-kłamstwo”

Fot. Z materiałów Teatru CAPITOL

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt – Kłamstwo jest spektaklem zrealizowanym w ramach cyklu samiOsobie, w którym tancerze Sceny Tańca Capitol tworzą własne, autorskie choreografie. Spektakl Jana Nykiela jest pierwszym projektem, prezentowanym publiczności.

 

„Wewnętrzny świat człowieka to królestwo wrażeń i wyobrażeń, w którym każdy, nawet najbardziej absurdalny, byt ma pełne prawo istnienia. Elastyczna i lustrzana materia tego świata, uciskana z każdej strony, zniekształca odbijane przez siebie obrazy. Zdarzenia zatrzymane w zwierciadlanej pułapce stają się wspomnieniami, z ich odprysków wyłaniają się sny i marzenia. Czas zaciera granice pomiędzy wspomnieniami zdarzeń, wspomnieniami marzeń i wspomnieniami snów. Wszystko wydaje się tak samo przekonujące i równie nieprawdopodobne. Jaki sens ma zatem poszukiwanie prawdy o człowieku właśnie tutaj? Czy słowo prawda może mieć w tym płynnym, iluzorycznym świecie jakiekolwiek zastosowanie? Kim jest człowiek, któremu wydaje się, że sam siebie tworzy, że sam siebie odkrywa, że sam siebie odkłamuje, będąc jednocześnie tworzonym, odkrywanym i odkłamywanym?”

 

Pomysł i realizacja: Jan Nykiel

Choreografia: Marta Hichel, Jan Nykiel

Muzyka: Piotr Łyszkiewicz

 

Występują:
Marta Hichel, Jan Nykiel – taniec
Piotr Łyszkiewicz – saksofon tenorowy i sopranowy, zurna, elektronika
Piotr Gwadera – perkusja

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close