Wrocław/Szczeliny: Małgorzata Wachowicz „Prześwity i puste miejsca” – wystawa fotografii

Zdjęcie: Wrocław/Szczeliny: Małgorzata Wachowicz „Prześwity i puste miejsca” – wystawa fotografii

„Prześwity i puste miejsca”. Fot. Małgorzata Wachowicz

W ramach kwietniowej odsłony projektu Szczeliny. Kobiety w sztukach performatywnych Instytut Grotowskiego we Wrocławiu zaprasza na wystawę Małgorzaty Wachowicz pt. Prześwity i puste miejsca. Jej otwarcie nastąpi 2 kwietnia o godz. 18.00. Będzie ją można oglądać w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu.

Wersja do druku

Udostępnij

Gdybym miała odpowiedzieć, dlaczego biorę do ręki aparat i dlaczego robię nim zdjęcia, to powiedziałabym, że nie wiem. Prześwity i puste miejsca są o stanie niewiedzenia i zgody na taką (czyżby) niedorzeczność. Nawet teraz, kiedy piszę, nie wiem co jeszcze zobaczę i co wejdzie do cyklu. Ta praca jest w ciągłym ruchu. Wiem tylko tyle, że mam w sobie pytania, które muszę zobaczyć w czymś, co nazwałabym ramą.

– powiedziała Małgorzata Wachowicz

Czas trwania wystawy:

2 kwietnia – 2 maja 2022

Muzeum Współczesne we Wrocławiu,
pon. 9.00–17.00, wt. zamknięte, śr.–niedz. 12.00–20.00

***

O projekcie:

Szczeliny to projekt, w którym pragnę połączyć różne formy sztuki, począwszy od teatru, performansu rozumianego również jako body art, instalacji, fotografii, filmu czy muzyki. Z ogromną przyjemnością przyglądam się, jak te struktury przenikają się, mam poczucie, że ta przestrzeń nie ma końca i to jest fascynujące – mówi Monika Wachowicz. – Szczelina powoduje tworzenie się kolejnych pęknięć – tak rodzą się kolejne przestrzenie performatywne.

Wśród tych przestrzeni znajdziemy m.in.: performans, seans teatralny, ruch, taniec, film, fotografię, instalację i koncert. Artystki podejmują w swoich pracach tematy śmierci i żałoby, wolności i praw kobiet, przemocy czy wykluczenia społecznego związanego z niepełnosprawnością. Szczeliny realizowane w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego są dedykowane Jolancie Brach-Czainie i jej książce Szczeliny istnienia.

Projekt Szczeliny. Kobiety w sztukach performatywnych realizowany jest w ramach objęcia przez Wrocław tytułu Światowej Stolicy Sztuk Performatywnych 2022/2023 przyznawanej przez ITI/UNESCO oraz w ramach programu Koalicja Miast.

Organizator: Instytut im. Jerzego Grotowskiego
Patroni medialni: Onet.pl, radio Chillizet, telewizja Echo24, miesięcznik „Teatr”, e-teatr.pl, „Didaskalia. Gazeta Teatralna”, magazyn „Taniec”, magazyn „Szum”, TuWroclaw.com.
Matronat społeczny: Centrum Praw Kobiet
Współpraca medialna: taniecPOLSKA.pl

Więcej informacji: https://grotowski-institute.pl/projekty/szczeliny/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close