Wrocław/Szczeliny: Sommer Ulrickson, Anna Peschke „Lilith” – spektakl taneczny/ work in progress

Zdjęcie: Wrocław/Szczeliny: Sommer Ulrickson, Anna Peschke „Lilith” – spektakl taneczny/ work in progress

Anna Peschke „Lilith”. Fot. Jens Wazel

W ramach marcowej odsłony projektu Szczeliny. Kobiety w sztukach performatywnych Instytut Grotowskiego we Wrocławiu zaprasza na spektakl taneczny/ work in progress Sommer Ulrickson i Anny Peschke pt. Lilith. Opowiada on o tytułowej mitycznej bohaterce – nieposkromionej wojowniczce o równość, samostanowienie i wolność.

Wersja do druku

Udostępnij

My, kobiety potrzebujemy bohaterek! Mityczna postać Lilith od 5000 lat pojawia się w różnych kulturach i religiach. Może być dla nas inspirującą bohaterką. Lilith to nieposkromiona postać kobieca, która nie poddaje się mężczyźnie i wyłamuje się z systemu patriarchalnego.
Jest wojowniczką o równość, samostanowienie i wolność. Wczesna wojowniczka o feminizm!

– stwierdzają artystki.

Realizatorzy:
Reżyserka: Anna Peschke
Choreografia, współpraca artystyczna: Sommer Ulrickson
Dramaturgia: Uwe Lehr
Zarządzanie produkcją: Uwe Lehr
Aktorki: Katahrina Meves i Isabel Wamig
Muzyka: Klaus Janek i Christoph Enzel
Dźwięk: Klaus Janek
Kostiumy: Michaela Kraft

Czas trwania: ok. 45 minut
W języku niemieckim. Dostępne tłumaczenie (na papierze)

Spektakl dla osób od 16. roku życia

***

O projekcie:

Szczeliny to projekt, w którym pragnę połączyć różne formy sztuki, począwszy od teatru, performansu rozumianego również jako body art, instalacji, fotografii, filmu czy muzyki. Z ogromną przyjemnością przyglądam się, jak te struktury przenikają się, mam poczucie, że ta przestrzeń nie ma końca i to jest fascynujące – mówi Monika Wachowicz. – Szczelina powoduje tworzenie się kolejnych pęknięć – tak rodzą się kolejne przestrzenie performatywne.

Wśród tych przestrzeni znajdziemy m.in.: performans, seans teatralny, ruch, taniec, film, fotografię, instalację i koncert. Artystki podejmują w swoich pracach tematy śmierci i żałoby, wolności i praw kobiet, przemocy czy wykluczenia społecznego związanego z niepełnosprawnością. Szczeliny realizowane w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego są dedykowane Jolancie Brach-Czainie i jej książce Szczeliny istnienia.

Projekt Szczeliny. Kobiety w sztukach performatywnych realizowany jest w ramach objęcia przez Wrocław tytułu Światowej Stolicy Sztuk Performatywnych 2022/2023 przyznawanej przez ITI/UNESCO oraz w ramach programu Koalicja Miast.

Organizator: Instytut im. Jerzego Grotowskiego
Patroni medialni: Onet.pl, radio Chillizet, telewizja Echo24, miesięcznik „Teatr”, e-teatr.pl, „Didaskalia. Gazeta Teatralna”, magazyn „Taniec”, magazyn „Szum”, TuWroclaw.com.
Matronat społeczny: Centrum Praw Kobiet
Współpraca medialna: taniecPOLSKA.pl

Więcej informacji: https://grotowski-institute.pl/projekty/szczeliny/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close