Wrocław/Szczeliny: Teatr Fluid „woMAN” – spektakl

Zdjęcie: Wrocław/Szczeliny: Teatr Fluid „woMAN” – spektakl

Szczeliny: Teatr Fluid „woMAN” – spektakl. Fot. Marcin Storma (8)

W ramach kwietniowej odsłony projektu Szczeliny. Kobiety w sztukach performatywnych Instytut Grotowskiego we Wrocławiu zaprasza na spektakl Teatru Fluid pt. woMAN.

Wersja do druku

Udostępnij

woMAN to spektakl o sile kobiet, o ich wewnętrznym pięknie, akceptacji siebie, niespożytej energii, którą posiadają, walce o własne marzenia i o ich pozycji zawodowej oraz prywatnej. Współcześnie kobiety zapominają o tych wszystkich aspektach kobiecości, które tworzą ich wyjątkowość.

woMAN to spotkanie kobiet z dwóch różnych epok. Niejednokrotnie wybierają one podobną drogę, przeżywając wzloty i upadki. Jednak dzielące ich wzorce zachowań prowadzą często na przeciwległe bieguny.

Spektakl rozumiany ponad językami, dla widzów od 16. roku życia

Realizatorzy: 

Reżyseria, obsada, kostiumy, scenografia, muzyka i ruch sceniczny: Magdalena Bocianowska, Monika Łyżwa
Misy kryształowe: Izabella Ejzler
Wsparcie muzyczne: Kamil Dysiewicz

Premiera: 20 grudnia 2019, Mała Scena Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
Czas trwania: ok. 50 min

***

O projekcie:

Szczeliny to projekt, w którym pragnę połączyć różne formy sztuki, począwszy od teatru, performansu rozumianego również jako body art, instalacji, fotografii, filmu czy muzyki. Z ogromną przyjemnością przyglądam się, jak te struktury przenikają się, mam poczucie, że ta przestrzeń nie ma końca i to jest fascynujące – mówi Monika Wachowicz. – Szczelina powoduje tworzenie się kolejnych pęknięć – tak rodzą się kolejne przestrzenie performatywne.

Wśród tych przestrzeni znajdziemy m.in.: performans, seans teatralny, ruch, taniec, film, fotografię, instalację i koncert. Artystki podejmują w swoich pracach tematy śmierci i żałoby, wolności i praw kobiet, przemocy czy wykluczenia społecznego związanego z niepełnosprawnością. Szczeliny realizowane w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego są dedykowane Jolancie Brach-Czainie i jej książce Szczeliny istnienia.

Projekt Szczeliny. Kobiety w sztukach performatywnych realizowany jest w ramach objęcia przez Wrocław tytułu Światowej Stolicy Sztuk Performatywnych 2022/2023 przyznawanej przez ITI/UNESCO oraz w ramach programu Koalicja Miast.

Organizator: Instytut im. Jerzego Grotowskiego
Patroni medialni: Onet.pl, radio Chillizet, telewizja Echo24, miesięcznik „Teatr”, e-teatr.pl, „Didaskalia. Gazeta Teatralna”, magazyn „Taniec”, magazyn „Szum”, TuWroclaw.com.
Matronat społeczny: Centrum Praw Kobiet
Współpraca medialna: taniecPOLSKA.pl

Więcej informacji: https://grotowski-institute.pl/projekty/szczeliny/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Wrocław: Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Rynek-Ratusz 27

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close