Wrocław tańczący/dla Moniki Hoczyk: Warsztat kalarippajattu

Zdjęcie: Wrocław tańczący/dla Moniki Hoczyk: Warsztat kalarippajattu

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztat charytatywny na rzecz Moniki Hoczyk (mamy Julii Hoczyk) w ramach imprezy Wrocław tańczący.

arsztat południowego stylu kalaripajattu – sztuki walki uważanej za najstarszą na świecie  poprowadzi Justyna Rodzińska-Nair ze Studia Kalari. Więcej o kalaripajattu: http://www.studiokalari.art.pl

Studio Kalari to pierwszy w Polsce ośrodek, którego celem jest popularyzowanie południowoindyjskiej sztuki walki – kalarippajattu. Działalność Studia obejmuje prowadzenie regularnych treningów i kilkudniowych warsztatów, organizowanie wykładów i spotkań z nauczycielami, a także badaczami i artystami, dla których sztuki walki stanowią przedmiot badań lub są jedną z inspiracji w ich pracy twórczej.

Studio prowadzić będzie także archiwum gromadzące wydawnictwa, publikacje i materiały audiowizualne poświęcone kalarippajattu oraz innym indyjskim sztukom walki i ich związkom ze sztukami performatywnymi.

Studio Kalari działa pod auspicjami Instytutu im. Jerzego Grotowskiego, w którym okazjonalne warsztaty i treningi południowego stylu kalarippajattu organizowane są od 2006 roku. Twórcami Studia są Sankar Lal Sivasankaran Nair i Justyna Rodzińska-Nair.

Justyna Rodzińska-Nair: Wrocławianka, absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie; autorka pracy magisterskiej na temat kalarippajattu i sztuk performatywnych. Od 2004 roku związana z Instytutem Grotowskiego (do 2007 roku Ośrodkiem), początkowo jako uczestniczka warsztatów artystycznych, wolontariuszka i tłumaczka, a od 2005 roku jako koordynatorka warsztatów i projektów międzynarodowych. Południowy styl indyjskiej sztuki walki kalarippajattu uprawia od 2005 roku i od tego czasu co roku trenuje kilka tygodni/miesięcy w Indiach. Ćwiczyła w Thiruvananthapuram pod kierunkiem Jayachandrana Naira (Kerala School of Martial Arts), Thankappana Assana i Ajitha Kumara (Maruthi Marma Chikilsa Kalari Sangham and Ayurveda) oraz Ashokana Kutappana (Anjaneya Kalari Sangam). Na co dzień ćwiczy pod kierunkiem Sankara Lala Sivasankarana Naira. Współprowadzi treningi i warsztaty. Współzałożycielka Studia Kalari.

Zapisy:

Tel:  509 345 995; 505 702 975

e-mail: studio@studiokalari.art.pl;

art16@tlen.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:30

Studio Kalari c/o Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Rynek-Ratusz 27, Wrocław

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close