Wrocław/Taniec w NFM: Akram Khan Company „Until the Lions”

Zdjęcie: Wrocław/Taniec w NFM: Akram Khan Company „Until the Lions”

Fot. Krzysztof Kubus

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Taniec w NMF organizatorzy zapraszają do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na prezentację spektaklu Until the Lions w wykonaniu Akram Khan Company.

Dopóki lwy nie będą miały własnych historyków, historia polowań zawsze będzie gloryfikować myśliwych. (przysłowie afrykańskie)

Until the Lions to choreograficzna odpowiedź na opowieść o Ambie/Shikhandim, zamieszczoną w Mahabharacie, klasycznym poemacie epickim spisanym sanskrytem. Akram Khan rozwija ją od czasu swojego dzieciństwa. Poetka i pisarka Karthika Naïr na nowo snuje tę opowieść i wprowadza marginalne postacie do swojej nowej książki Until the Lions: Echoes from the Mahabharata.

Akram Khan jest jednym z najbardziej znanych i szanowanych artystów tańca. Swoja pracą twórczą w ciągu zaledwie 16 lat wniósł znaczący wkład w działalność artystyczną w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Swoją reputację zbudował dzięki sukcesowi produkcji pełnych wyobraźni, bardzo przystępnych i na czasie, takich jak DESH, iTMOi, Vertical Road, Gnosis i zero degrees. Współpracuje z wybitnymi twórcami pochodzącymi z różnych kultur i dyscyplin artystycznych, m.in. z National Ballet of China, aktorką Juliette Binoche, baleriną Sylvie Guillem, choreografami Sidi Larbi Cherkaoui i Israelem Galvánem, piosenkarką Kylie Minogue, artystami sztuk wizualnych Anishem Kapoorem, Antonym Gormleyem i Timem Yipem, pisarzem Hanifem Kureishim oraz kompozytorami Stevem Reichem, Nitinem Sawhneyem, Jocelynem Pookem i Benem Frostem. Twórczość Akrama Khana jest uznawana za głęboko poruszającą, a jego pełen przemyślanego kunsztu sposób opowiadania historii jest zarazem intymny i epicki. Opisywany przez „Financial Times” jako artysta, który wspaniale opowiada, ostatnio stworzył choreografię do ceremonii otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, co spotkało się ze znakomitym przyjęciem.

www.akramkhancompany.net

Bilety:

VIP:     140 zł

Bilet I kategoria:          110 zł

Bilet II kategoria:         80 zł

Bilet III kategoria:        50 zł

 

Więcej informacji:

www.nfm.wroclaw.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Wrocław: Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close