Wrocław/Taniec w NFM: Dance Theatre of Harlem „Harlem Colors Ballet”

Zdjęcie: Wrocław/Taniec w NFM: Dance Theatre of Harlem „Harlem Colors Ballet”

The Company in System. Fot. Rachel Neville

Wersja do druku

Udostępnij

Narodowe Forum Muzyki zaprasza na pokazy spektakli Dance Theatre of Harlem. Dance Theatre of Harlem to nowojorski zespół baletowy założony w 1969 roku przez Arthura Mitchella (tancerza New York City Ballet) jako pierwszy amerykański klasyczny zespół baletowy złożony z czarnoskórych tancerzy. Historia zespołu jest niezwykła: po otrzymaniu wiadomości o tragicznej śmierci Martina Luthera Kinga, Mitchell oraz baletmistrz Karel Shook postanowili zaangażować się w zmienianie świata na lepsze. W tym celu założyli szkołę tańca klasycznego dla dzieci z ubogich dzielnic Nowego Jorku w wynajętych starych garażach w Harlemie.

Wieczór Harlem Colors Ballet składa się z czterech części: Brahms Variations, Equilibrium (Brotherhood), Change, Vessels.

Brahms Variations (2016)

choreografia: Robert Garland

muzyka: Johannes Brahms

kostiumy: Pamela Allen-Cummings
światła: Roma Flowers

Equilibrium (Braterstwo)

Equilibrium (Braterstwo) to balet, który stworzył Darrell Grand Moultrie, by wesprzeć akcję Dancers Responding to AIDS przy wsparciu DRA Legacy Sponsor in memory of Tom Morgan oraz Legacy Support Sponsor James J. Andrews. Andrews pochodzi z południa USA, gdzie wciąż spotyka się przejawy segregacji rasowej. Tancerz wnosi swój wkład w różnorodność kulturową i artystyczną doskonałość Dance Theatre of Harlem. Darrell Grand Moultrie: „Poprzez fizyczność, wysportowanie i wdzięk balet Equilibrium (Braterstwo) eksploruje temat męskiej przyjaźni i jej wpływ na nasze poczucie stabilności życiowej.”.

Equilibrium (Brotherhood) (2016)

choreografia: Darrell Grand Moultrie

muzyka: Kenji Bunch

światła: Will Cotton
kostiumy: Eric Winterling

Change (2016)

Tytuł Black, Brown and Beige zaczerpnięty został z piosenki Duke’a Ellingtona. Utwór opowiada o kobietach, które rzadko są wychwalane w pieśniach, zwykle pozostają niewidoczne lub niedocenione, a jednak przekształcają nasze otoczenia, kraj, świat dzięki odwadze i wytrwałości. Kobiety można nazwać „wojowniczkami zmian”.

choreografia: Dianne McIntyre

pieśni tradycyjne w wykonaniu: Spelman Glee Club, Eli Fountain

muzyka oryginalna: Eli Fountain

kostiumy: Oran Bumroongchart
światła: Alex Fabozzi

Vessels (2014)
Czteroczęściowy balet odznacza się w warstwie muzycznej jasną, niekrzykliwą barwą dźwięków. Choreografia stanowi prezentację umiejętności poszczególnych tancerzy Dance Theatre of Harlem, popis ich atletyczności i doskonałej techniki.

choreografia: Darrell Grand Moultrie

muzyka: Ezio Bosso

Trailery:

https://www.youtube.com/watch?v=bU6ibWptcEc

https://www.youtube.com/watch?v=YNDKONtOz7U

W przypadku zakupu biletów na oba występy Dance Theatre of Harlem przysługuje rabat 20% od całości zamówienia na bilety w kategorii I i VIP. Bilety są do kupienia: online lub w kasach NFM.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Wrocław: Narodowe Forum Muzyki, plac Wolności 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close