Wrocław/Teatr Capitol: „Zaczarowane podwórko” – spektakl teatru tańca dla dzieci

Zdjęcie: Wrocław/Teatr Capitol: „Zaczarowane podwórko” – spektakl teatru tańca dla dzieci

IMIT

Wersja do druku

Udostępnij

Co może się zdarzyć na „zaczarowanym podwórku”? Oczywiście czary, do których zdolna jest tylko dziecięca wyobraźnia! Zwykłe, miejskie podwórko może w jednej chwili stać się bezludną wyspą albo krainą za siedmioma górami, trzepak – żaglowcem albo szarżującym nosorożcem na afrykańskiej sawannie, kałuża – wzburzonym oceanem albo zwyczajnie, świetnym źródłem błota na „domowe placki”. Małe dzieci doskonale to wiedzą, a dorośli – może z nutką nostalgii – na pewno chętnie sobie przypomną. 

 

Magicznym wehikułem, który przeniesie widzów w zaczarowany świat dzieciństwa, są wiersze autorstwa Danuty Wawiłow: proste i zabawne, z niezrównanym wdziękiem oddające dziecięcy sposób bycia i rozumowania. Świat dzieci, pokazany w tej poezji, jest beztroski, pełen zabaw, fantazji i miłości, a zarazem przedstawiony w mistrzowski sposób, z fascynującą inwencją i wykorzystaniem dziecięcego języka, rymowanek i wyliczanek. Poezja ta zabrzmi w spektaklu w interpretacji wybitnych aktorów: Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra i Edyty Jungowskiej. Bohaterami spektaklu są dzieci, grane przez dorosłych tancerzy – zobaczymy różnorodne formy ruchu scenicznego, począwszy od tańca klasycznego po nowoczesny, w różnych technikach choreograficznych.

 

Oprócz wierszy Danuty Wawiłow, czytanych spoza sceny (odtwarzanych z płyty CD) podczas spektaklu zabrzmi także żywa muzyka i dźwięki wydobywane z elementów scenografii. Oryginalne dekoracje, zrealizowane specjalnie na potrzeby tego spektaklu, oraz kolorowe, zabawne kostiumy z pewnością przyciągną uwagę najmłodszych widzów.

Wiersze DANUTY WAWIŁOW wykorzystane w spektaklu pochodzą z albumu Rozśmieszanki… Rozmyślanki… Usypianki Wydawnictwa Akademia Rozwoju Wyobraźni BUKA.
Czytają: EDYTA JUNGOWSKA, JERZY STUHR, MACIEJ STUHR
Muzyka: MACIEJ MULAWA

Scenariusz, reżyseria, choreografia: JACEK GĘBURA
Scenografia, kostiumy: ANNA CHADAJ
Dźwięki sceniczne: ŁUKASZ WÓJCIK
Projekcje: KUBA LECH

OBSADA
Pan Śmieciarz, Król: ŁUKASZ WÓJCIK

Babcia, Tancerka Musicalowa: ELŻBIETA KŁOSIŃSKA
Pan z Okna: WOJCIECH KUPCZYŃSKI
Kałużyści: MAJA LEWICKA, KATARZYNA MAŁECKA, MICHAŁ CZYŻ, PIOTR MAŁECKI
Wojtek, Śpiący Chłopczyk: JAN NYKIEL
Kajtek, Krowa: MICHAŁ CZYŻ
Kurze Dydko: BOŻENA BUKOWSKA
Pan Sikorek: MICHAŁ SZYMAŃSKI
Chomik: DOMINIKA JÓZEFOWIAK
Myśliwi: PIOTR MAŁECKI, JAN NYKIEL, MICHAŁ SZYMAŃSKI
Prosię: TOMASZ LESZCZYŃSKI
Świnki: MARTA BRENDEL, BOŻENA BUKOWSKA, DOMINIKA JÓZEFOWIAK, MAJA LEWICKA,KATARZYNA MAŁECKA, MICHAŁ CZYŻ
Sowa: MAJA LEWICKA
Paw: MARTA BRENDEL
Nocny Marek: PIOTR MAŁECKI
oraz PIES KOLO

Audiobook Rozśmieszanki… Rozmyślanki… Usypianki Wydawnictwa Akademia Rozwoju Wyobraźni BUKA do nabycia w cenie 29 zł w kasie Teatru Muzycznego Capitol.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Studio TVP we Wrocławiu

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close