Wrocław/Teatr Muzyczny Capitol: „Tempus Fantasy” – chor. Jacek Gębura, muz. Katarzyna Borek i Vojto Monteur

Zdjęcie: Wrocław/Teatr Muzyczny Capitol:  „Tempus Fantasy” – chor. Jacek Gębura, muz. Katarzyna Borek i Vojto Monteur

Grafika: Jarek Kubicki.

Wersja do druku

Udostępnij

Klasyka fortepianowa i nowoczesna elektronika znane z płyty Tempus Fantasy zyskały w spektaklu Teatru Muzycznego Capitol, nową, wzbogacającą jakość – taniec. Fascynacja dźwiękiem, ruchem i wyobraźnią twórcy – te elementy odgrywają kluczową rolę w widowisku przygotowanym przez Jacka Gęburę, reżysera, autora choreografii i tanecznego libretto. Jak artysta postrzega świat? W jaki sposób jego dzieło kreuje rzeczywistość? Czy słyszy, widzi i czuje więcej niż inni? Tancerze, tworzący sceniczną wspólnotę, przeniosą siebie i widzów na „drugą stronę” – w niebyt, poza życie, w niewyobrażalnie piękny i barwny świat muzycznych fantasmagorii pianistki.

Tytułowa fantazja pojawia się w kontekście świata wyobrażonego, ale również rodzaju utworu muzycznego, z którego czerpią Borek i Orszewski. Rachmaninow, Prokofiew, Liszt, Chopin, Albeniz, Górecki, Ravel, Debussy, Bartók – na ich kompozycjach opiera się muzyczny eksperyment autorów Tempus Fantasy, składający się z licznych, kontrastujących ze sobą motywów. Choreografia spektaklu została oparta na modern dance – współczesną klasykę, z wykorzystaniem różnych form tańca współczesnego. Często są to organiczne sposoby pracy z ciałem, z ruchem, pozbawione skodyfikowanych elementów.

Libretto, choreografia i reżyseria: Jacek Gębura
Muzyka: Katarzyna Borek i Vojto Monteur
Kostiumy i scenografia:  Anna Chadaj
Projekcje:  Jakub Lech i Jakub Hader
Reżyseria światła: Tomasz Filipiak

Występują:

Katarzyna Borek – fortepian

Vojto Monteur –  instrumenty elektroniczne
Tancerze: Bożena Bukowska, Ilona Gumowska, Marta Hichel, Anna Kasprzak, Maja Lewicka, Katarzyna Torzyńska, Mateusz Brenner, Albert Ciastek, Piotr Małecki, Jan Nykiel, Michał Szymański

Premiera na Dużej Scenie: 22 listopada 2014

Płyta CD Tempus Fantasy Warner Classics jest do nabycia w sklepiku teatralnym.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Wrocław: Teatr Muzyczny Capitol, Duża Scena, ul. Marszałka J. Piłsudskiego 67

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close