Wrocław/Twórcza dyspozycja: Sławek Bendrat, Valentin Markus Oppermann – warsztaty

Zdjęcie: Wrocław/Twórcza dyspozycja: Sławek Bendrat, Valentin Markus Oppermann – warsztaty

Na zdjęciu: Sławek Bendrat. Fot. Patrycja Płanik

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Międzynarodowych Spotkań Twórcza Dyspozycja we Wrocławiu odbędą się bezpłatne warsztaty, które poprowadzą Sławek Bendrat i Valentin Markus Oppermann.

Zgłoszenia: atutysztuki@gmail.com

Sławek Bendrat – tancerz, choreograf, Wrocławianin. Studiował na wydziale pedagogiki baletu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie; absolwent Poznańskiej Szkoły Baletowej. Przez wiele lat był związany jako tancerz z Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu, następnie w Luzerner Theater w Szwajcarii jako tancerz i choreograf. Kolejne dwa lata pracował w zespole Baletu Narodowego w Marsylii (Ballet National de Marseille) kierowanego przez Frederica Flamanda. W 2010 roku otrzymał nagrodę na Baltic Movement Contest za solo Pinku Chirashi. Jest jednym z założycieli Pink Mama Theatre, w którym sprawuje funkcję dyrektora artystycznego oraz choreografa wszystkich spektakli teatru. Pink Mama Theatre od 2013 roku miał statut associated artist w Dampfzentrale Bern, jednej z najważniejszych scen tańca w Szwajcarii.

Valentin Markus Oppermann – tancerz. Urodził się we francuskiej Alzacji. Dorastał w rodzinie silnie związanej ze sztuką. Jego matka, Amerykanka i ojciec, Niemiec są parą słynnych harfistów. W wieku osiemnastu lat ukończył szkołę baletową Johna Cranko w Stuttgarcie, a następnie studiował w Akademii Tańca Codarts w Rotterdamie. Po studiach zaangażował się do miejskiego teatru w Bernie (Konzert Theater Bern), w którym wystąpił w spektaklach takich choreografów jak Koen Augustijnen, Nanine Linning czy Marion Zurbach. Aktualnie jest członkiem zespołu Pink Mama Theatre.

***

Międzynarodowe Spotkania Twórcza Dyspozycja trwają od czerwca  we Wrocławiu. Program projektu zapewni uczestnikom uzyskanie nowych zdolności i wiedzy, dzięki warsztatom, działaniom twórczym oraz możliwości oglądania pokazów performansów i spektakli tanecznych. Artyści zaproszeni do projektu to m.in.: Ewa Wolf, Paweł Konior, Fernando Belfiore, Alexey Torgunakov,  Ewa Staroń, Yola Wesołowska, Matthieu Ehrlacher, Anna Piotrowska, Aleksandra Osowicz.

Kurator: Adam Kamiński

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017.

Narodowe Centrum Kultury: „Kultura – Interwencje 2017” (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close