Wrocław/V Avant Art Festival: Nanoschlaf meets Lorenc/Szatarski/ Hewelt

Zdjęcie: Wrocław/V Avant Art Festival: Nanoschlaf meets Lorenc/Szatarski/ Hewelt

Fot. z materiałów SIC!

Wersja do druku

Udostępnij

Koprodukcja Avant Art Festival & TIMEART


Eksperymentalna formacja muzyczna Nanoschlaf z Kolonii spotka się z polskimi tancerzami Dawidem Lorencem, Filipem Szatarskim i Radkiem Heweltem. To interdyscyplinarne spotkanie improwizowanej muzyki i improwizowanego tańca jest jednym z premierowych koprodukcyjnych projektów w ramach piątej edycji festiwalu, prezentującej w szerokim wymiarze niemiecką sztukę. Nanoschlaf specjalizuje się w zarówno dźwiękowym, jak i strukturalnym stapianiu ze sobą muzyki akustycznej i elektronicznej. Wszystkich członków formacji poruszających się gdzieś między nową muzyką, elektroniczną awangardą i muzyką improwizowaną, charakteryzuje ogromna pasja i radość eksperymentowania z nieznanymi dźwiękami, strukturami czy przestrzeniami. Także niestrudzenie poszukujący nowych wyzwań tancerze Lorenc/Szatarski/Hewelt już od dłuższego czasu przekraczają interdyscyplinarnie ramy swej profesji. Centrum ich uwagi skupia się zarówno na zgłębianiu muzykalności ciała, transformacji muzycznego połączenia ciała i umysłu, prowadzącej ku lepszej jakości ruchu, jak i badania dynamiki w przestrzeni. Tancerze, posługując się ciałem jako czujnikiem, który w trakcie performansu odbiera i wysyła informacje, pozwolą zaistnieć organicznym i kompozycyjnym strukturom. Powstające między artystami struktury i korelacje będą się utwierdzać, ulegną transformacji, aby się rozpaść, a wszystko po to, by za chwilę zdemaskować ukryte napięcie poprzez skumulowaną energię dźwięku i ciała.

Artyści:
Matthias Muche – puzon
Philip Zoubek – fortepian
Sven Hahne – laptop, elektronika
Achim Tang – kontrabas
Christian Thomé – perkusja, laptop
Dawid Lorenc – tancerz, choreograf
Radek Hewelt – tancerz, choreograf
Filip Szatarski – tancerz, choreograf
Anna Moser – kurator projektu

Kurator: Anna Moser /Avant Art Festival

Koprodukcja wspierana przez: SK Stiftung Kultur, ON Netzwerk Neue Musik Köln, Ministerium für Familie, Kinder, Jugend, Kultur und Sport des Landes Nordrhein-Westfalen, NRW KULTURsekretariat, Kunststiftung NRW, Polnisches Institut Berlin & Düsseldorf, Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit, Wrocław / Europejska Stolica Kultury 2016, Urząd Marszałkowski Dolnego śląska, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego/Warszawa, Auswärtiges Amt der Bundesrepublik Deutschland, Goethe Institut

www.zeitkunst.eu

Bilety 25 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu imprezy)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Wrocław: IMPART, ul. Mazowiecka 17

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close