Wrocław/V Festiwal CYRKULACJE: Agata Siniarska „Historia tańca w zadaniach” – otwarte warsztaty

Zdjęcie: Wrocław/V Festiwal CYRKULACJE: Agata Siniarska „Historia tańca w zadaniach” – otwarte warsztaty

Action Drive z książki I. Bartenieff: Body Movement.

Wersja do druku

Udostępnij

Agata Siniarska: „Proponowany przeze mnie warsztat to subiektywna historia tańca rozumiana jako historia kondycji ciała na przykładach wielu propozycji tanecznych i choreograficznych. Zmiany,  jakie poszczególne techniki i estetyki taneczne wprowadzały/wprowadzają w ciało tańczące, tworząc je za każdym razem na nowo – w nowych granicach, w nowej anatomii, w nowych historiach, intensywnościach, ruchach i sekwencjach – konstytuowały i nadal konstytuują nowe parametry tańczącego ciała. Rozpoczynając od elementów tańca ekspresjonistycznego Mary Wigman,  poprzez praktykę Deborah Hay,  somatyczne praktyki Meg Stuart i Benoit’a Lachambre, relacje między cielesną konkretnością i abstrakcyjną pojęciowością Philippa Gehmachera,  manipulacjami słów i znaczeń Marii La Ribot,  jak i procesom translacyjnym deufert&plischke, będziemy (w praktyce ) badać i analizować wymiary tych konkretnych ciał tańczących, a w konsekwencji naszych ciał w tych warunkach.”

ZAPISY: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Harmonogram oraz więcej informacji na:

www.cyrkulacje.wroclaw.pl

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-2014/harmonogram/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 09:00

Wrocław: Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32, w godz. 9.00-13.00. (27 kwietnia w godz. 9.00-12.00)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close