Wrocław/V Festiwal CYRKULACJE: Jakub Adamowski „ PARKOUR . Powrót do korzeni – interakcja z otoczeniem” – ścieżka twórcza

Zdjęcie: Wrocław/V Festiwal CYRKULACJE: Jakub Adamowski „ PARKOUR . Powrót do korzeni – interakcja z otoczeniem” – ścieżka twórcza

Fot. Maciej Rukasz

Wersja do druku

Udostępnij

Parkour jest nieco unowocześnioną formą ruchu, która towarzyszyła nam od zawsze – ludzie biegali, skakali i wspinali się, by przetrwać, by zdobywać nieznane obszary, by uciekać przed drapieżnikami. Dziś nie mamy już takiej potrzeby, ale nasze ciała domagają się ruchu, rozwoju, czasem adrenaliny. Obcowanie z przeszkodami i wyzwaniami fizycznymi kształtuje charakter, ponadto daje mnóstwo możliwości rozwoju, ze względu na bardzo indywidualne podejście każdej osoby do pokonywania danej przeszkody. To sposób na odnalezienie się w dżungli, której nowoczesnym odpowiednikiem są ściany i mury aglomeracji. Celem zajęć jest poprawa interakcji uczestników z otoczeniem, a także zwiększenie świadomości ciał, poprawa równowagi, ogólne wzmocnienie ciała.

 Jakub Adamowski – pochodzący z Wrocławia traceur oraz nauczyciel Parkour. Reprezentant Parkour Generations (www.ParkourGenerations.com) oraz Arte Crew (www.ArteCrew.com ). Członek grupy kaskaderskiej „13″. Certyfikowany w Wielkiej Brytanii trener z zakresu Parkour/Freerunning poziomu drugiego. Posiadacz niebieskiego pasa Kombat Kalaki. Prowadzi regularne zajęcia z dziećmi i młodzieżą, a także z rodzicami z dziećmi. Od zawsze związany ze sztuką i środowiskami artystycznymi, rozwija się także w kierunku akrobatyki, sztuk walki i sztuk cyrkowych.

ZAPISY: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Harmonogram oraz więcej informacji na:

www.cyrkulacje.wroclaw.pl

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-2014/harmonogram/

ARCHIWUM PREZENTACJI

WROCŁAW, w godz. 10.00-13.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close