Wrocław/V Festiwal CYRKULACJE: Nóra Hajós „LALA”

Zdjęcie: Wrocław/V Festiwal CYRKULACJE: Nóra Hajós „LALA”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Jako impreza towarzysząca V Festiwalu CYRKULACJE Żywe Kultury Ruchu odbędzie się pokaz spektaklu Nóry Hajós LALA. Solo LALA jest oparte figurze pojawiającej się w obrazie Las Meninas autorstwa Diego Velazqueza z 1656 roku i powtórzonego we własnym opracowaniu przez Pabla Picassa w 1957 roku. LALA to taniec i sposób komunikacji tej osoby: wrażenia i spostrzeżenia w jej otoczeniu, tu i teraz. LALA jest częścią serii, która została pokazana w wielu różnych teatrach i innych miejscach publicznych, w przestrzeni miejskiej. Naturą tego przedstawienia jest pozostać prowadzonym przez bycie tu i teraz.

Nóra Hajós – tancerka, choreografka i artystka wizualna. Jej rozwój artystyczny oparty był przede wszystkim na zainteresowaniu improwizacją oraz ruchem autentycznym. Jako improwizatorka jest zainteresowana przede wszystkim sensualnym odkrywaniem korzeni ruchu, action painting, juxtaposition oraz performancem przy użyciu narzędzi takich jak ruch, słowo, głos i obraz. Swoją karierę zaczynała w rodzinnych Węgrzech, a następnie podjęła studia w USA nad ruchem autentycznym i new dance pod kierunkiem Steve’a Paxtona, Lisy Nelson, Simone Forti oraz Amy i Arny Mindell.  Współpracowała ze Stevem Paxtonem, Lisą Nelson, K. J. Holmes, Karen Nelson, Rayem Chungiem, Keithem Hennessey, Danielem Lepkopfem i in. Odbyła także turnee z Simon Forti oraz uczyła i występowała na wielu europejskich i amerykańskich festiwalach i warsztatach.

Po spektaklu, o godzinie 21.00 jam z muzyką na żywo.

Wstęp:
– dla osób z karnetami na całość festiwalu – wstęp wolny
– dla uczestników pojedynczych ścieżek twórczych i otwartych lekcji 10 PLN
– dla osób spoza festiwalu 20 PLN

Harmonogram oraz więcej informacji na: 

www.cyrkulacje.wroclaw.pl

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-2014/harmonogram/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

Wrocław: Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close