Wrocław/V Festiwal CYRKULACJE: Wojciech Mochniej „Organic dance technique” – otwarte warsztaty

Zdjęcie: Wrocław/V Festiwal CYRKULACJE: Wojciech Mochniej „Organic dance technique” – otwarte warsztaty

Action Drive z książki I. Bartenieff: Body Movement.

Wersja do druku

Udostępnij

Wojciech Mochniej oferuje nowe spojrzenie na techniki tańca współczesnego, proponuje ścieżkę w kierunku ruchu ekologicznego. Opracowany przez pryzmat jego szerokich doświadczeń zawodowych warsztat, skupia się na eksploracji ciała zarówno w uporządkowanym ruchu/strukturze, jak i sytuacji improwizowanej i swobodnej. W tym warsztacie podkreśla się rolę wagi i długości ciała oraz przepływu linii energetycznych, izolację części ciała i drogę przewodzenia impulsów. Szuka się połączenia (wizualnych , fizycznych, emocjonalnych i kinetycznych) z partnerem i przestrzenią. Zasady działania spirali siły GYROKINESIS, floorwork, improwizacja (w tym zasady kontaktu) i struktury choreograficzne, mają zaprowadzić tancerza do dynamicznego doświadczenia trójwymiarowego ciała w przestrzeni. Tancerz jest kierowany tak, aby uruchomić wyobraźnię i intelekt w pracy organizmu. Warsztat ma prowadzić od całkowitego zanurzenia się w wykonywanej pracy poprzez skupienie oraz osiągniecia maksymalnej radości podczas tańca.

ZAPISY: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Harmonogram oraz więcej informacji na:

www.cyrkulacje.wroclaw.pl

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-2014/harmonogram/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Wrocław: Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32, w godz.15.00-18.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close