Wrocław/V Festiwal CYRKULACJE: Zuna Vesan Kozánková „Dla Gai. Taneczno-muzyczny koncert dla naszej Ziemi” oraz JAM W CISZY

Zdjęcie: Wrocław/V Festiwal CYRKULACJE: Zuna Vesan Kozánková „Dla Gai. Taneczno-muzyczny koncert dla naszej Ziemi” oraz JAM W CISZY

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Jako impreza towarzysząca V Festiwalowi Cyrkulacje Żywe kultury ruchu odbędzie się taneczno-muzyczny koncert Dla Gai, połączony z jamem. Słowacka tancerka i doświadczona improwizatorka Zuna Vesan Kozánková spotyka się z muzykiem i improwizatorem Maokiem, aby we wspólnym przedstawieniu wyrazić wdzięczność planecie Ziemii. Przedstawienie jest w pełni improwizowane, czerpie z potencjału bieżącej chwili.

Zuna Vesan Kozánková – jej środkiem wyrazu jest przede wszystkim taniec, który uważa za jedną z dróg ekspresji swej taoistycznej duszy. Jej wykształcenie taneczne ma początki w dzieciństwie. Przeszła przez etap akademicki, studiując w konserwatorium i w Wyższej Szkole Sztuk Scenicznych w Bratysławie. Pobyty studyjne w Europie i Azji dały jej możliwość większego otwarcia się i swobody. W ostatnich latach taniec Zuny ściśle wiąże się z nauką tradycyjnej medycyny chińskiej, akupunktury, shiatsu, Chi-Kung i taoizmu, co pozwala jej stosować filozoficzne aspekty tych studiów w praktyce tanecznej i życiu osobistym. Bliskiej jej duszy są także letnie warsztaty taneczne Taniec w górach, które stworzyła w 2000 roku ze swoim mężem, Milanem i które od tego czasu współprowadzi. Co roku, podczas tych warsztatów, Zuna prowadzi zajęcia i czerpie energię z ich przebiegu. W 2013 roku Zuna i Milan przenieśli się w Góry Orlickie, gdzie wspólnie budują ośrodek artystyczno-edukacyjny PANGEA.
www.artyci.com
www.shiatsu-terapie.sk

Martin Maok Tesák – muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Urodził się w Bratysławie. Od ponad dziesięciu lat, pod pseudonimem Maok, tworzy muzykę improwizowaną z elementami etnicznymi i eksperymentalnymi, do której współtworzenia zaprasza gości. Ma na swoim koncie 17 albumów. Jest autorem muzyki do filmów Juraja Jakubiska (Bathory), biologa Tomáša Hulíka oraz filmowca-podróżnika Pavla Barabáša (Premeny Tatier, Tatry zamrznuté v čase, Bhután, Ticho nad oblakmi). Tworzy muzykę do inscenizacji teatralnych i tanecznych, koncertuje w Czechach, na Słowacji, w Skandynawii, Niemczech, Polsce i Korei. Organizuje warsztaty muzyczne, w czasie których prowadzi uczestników drogą ku autoekspresji poprzez muzykę i dźwięki.
www.maok.net

Wstęp:
– dla osób z karnetami na całość festiwalu – wstęp wolny
– dla uczestników pojedynczych ścieżek twórczych i otwartych lekcji 10 PLN
– dla osób spoza festiwalu 15 PLN

Harmonogram oraz więcej informacji na: 

www.cyrkulacje.wroclaw.pl

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-2014/harmonogram/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:30

Wrocław: Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close