Wrocław/VI Avant Art Festival: Performans „frictionmakesfrictionmakers” – A. Osowicz, V. Parlato, Patrick K.-H., O. Makarov

Zdjęcie: Wrocław/VI Avant Art Festival: Performans „frictionmakesfrictionmakers” – A. Osowicz, V. Parlato, Patrick K.-H., O. Makarov

Fot. z archiwum festiwalu.

Wersja do druku

Udostępnij

Performatywny projekt frictionmakesfrictionmakers to czwórka artystów z trzech różnych krajów, która rozpoczyna ze sobą twórczy dialog. Projekt to nie tylko fuzja kultur, ale także różnych dziedzin sztuki i sposobów jej kreowania, bo do spotkania dochodzi pomiędzy dwójką tancerzy – performerów: Aleksandrą Osowicz z Polski i Valentiną Parlato z Włoch a dwójką artystów wizualnych: Patrickiem K. H. z Wielkiej Brytanii i Olegiem Makarowem z Rosji. Miesiąc ich wspólnej pracy i wymiany doświadczeń zwieńczy wieczorne przedstawienie, które odbędzie się w ramach Avant Art Festival 2013. Ten ostatni akt będzie efektem ich interakcji, rozgrywających się na trzech płaszczyznach: ciała, wyobraźni i przestrzeni muzycznej. Ciała, bo praca z nim ma na celu przygotować tancerza do szybkich zmian, by był on równie świadomy rzeczywistości, jak i tego, co wyobrażone. W ten sposób angażuje się w on dialog pomiędzy myślami i zmysłami, wyobrażeniem i realnością. Wyobraźni, bo artysta stara się rozpoznać zmiany w odczuciach cielesnych, spowodowanych przez myśli, chęci, pragnienia, a następnie wykorzystać je do konstruowania choreografii. W końcu przestrzeni muzycznej, bo muzyka jest narzędziem, które ukazuje wnętrze artysty, a również narzuca mu swoją wolę i kontroluje jego występ. Celem takiej formy budowania spektaklu jest uchwycenia myśli i intencji do tworzenia choreografii. Przeplatanie się nawzajem: muzyki na żywo, sztuk wizualnych i ruchu, rozszerza spojrzenie na performance artysty. Przypisuje mu obrazy, których samym ciałem nie byłby on w stanie przedstawić. Równoznaczna współpraca ruchu, dźwięku i obrazu przekształca się w uzupełniający się dialog.

www.halfcollaboration.com

Wstęp: 15 zł

Sprzedaż biletów na festiwal: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, Impart

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

Wrocław: IMPART, ul. Mazowiecka 17

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close