Wrocław/VI Avant Art Festival: Teatr DEREVO „Midwhite”

Zdjęcie: Wrocław/VI Avant Art  Festival:  Teatr DEREVO „Midwhite”

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Chodzi o to, czego baliśmy się w dzieciństwie i o to, co koniecznie chcieliśmy zobaczyć za rogiem,

o to, kim chcieliśmy zostać, kiedy dorośniemy,

o loty na wysokościach i bezkarność,

o okrucieństwo, łzy i miłość,

i o zakłopotanie, kiedy mówimy komuś, co naprawdę myślimy.

O wspaniałość LUDZKIEJ GŁOWY i o tysiąc powodów, dlaczego nie teraz… nie tak… albo lepiej w ogóle tego nie robić!

Anton Adasinsky – aktor, reżyser, założyciel i lider Teatru Derevo. Współtwórca Awii – grupy awangardowych muzyków i aktorów petersburskich. Współpracował z teatrem pantomimy Licedej oraz petersburskim Teatrem Maryjskim. Laureat wielu prestiżowych nagród m.in. Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie, Festiwalu Edinburgh Backyards czy Międzynarodowego Festiwalu Współczesnej Pantomimy w Paryżu. W kwietniu tego roku otrzymał nagrodę Rosyjskiej Akademii Filmowej dla najlepszego aktora za rolę w filmie „Faust” Aleksandra Sokurowa.

TEATR DEREVO

Derevo jest jednym z najsłynniejszych europejskich teatrów awangardowych. Teatr został założony w 1988 roku w Petersburgu przez Antona Adasinsky‘ego, ale od lat 90. swoją siedzibę ma w Dreźnie i związany jest ze słynnym Teatrem Festiwalowym Hellerau. Przedstawienia grupy, prezentowane na wszystkich kontynentach, należą do klasyki współczesnego teatru eksperymentalnego. Derevo zyskało rozgłos w całej Europie, zdobywając wiele prestiżowych nagród teatralnych m.in. Kunstpreis Berlin, Kunstpreis Dresden czy The Herald Angel Award w ramach Edinburgh Festival Fringe. W 2000 roku Meksykańskie Stowarzyszenie Krytyków Teatralnych uznało Derevo za najlepszy zagraniczny teatr, a w 2002 grupa otrzymała nagrodę za wkład w rozwój sztuki w Petersburgu. Spektakle Dereva, zawsze bezsłowne, oryginalnie i nowocześnie łączą różne teatralne tradycje: pantomimę, taniec współczesny, butoh, rosyjską awangardę, komedię dell’ arte, klaunadę, performance, physical theatre i happening. W działaniach Dereva nie odnajdziemy jednak prostych odniesień do powyższych stylów, ale nieustanne ich przekraczanie. Derevo wypracowało bowiem własny, ekstrawagancki sposób narracji, pełen zaskakujących konceptów, fabularnej dezynwoltury, nieustannego balansowania między skrajnościami, wreszcie zdumiewającego swą perfekcją, oryginalnego aktorstwa.

http://www.derevo.org/

Wstęp: 40/50 zł

Sprzedaż biletów na festiwal: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, Impart

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Wrocław: IMPART, ul. Mazowiecka 17

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close