Wrocław/VI Festiwal CYRKULACJE: W&M Physical Theatre „Waiting Rooms in Heaven”

Zdjęcie: Wrocław/VI Festiwal CYRKULACJE: W&M Physical Theatre „Waiting Rooms in Heaven”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Program Wrocławskiego Festiwalu Ruchu CYRKULACJE obejmuje intensywne warsztaty, ścieżki twórcze, pokazy, dyskusje i otwarte jamy taneczne. Do współpracy organizatorzy zaprosili wybitnych nauczycieli tańca i performerów – przewodników po tanecznych opowieściach. W ramach imprez towarzyszących odbędzie się pokaz najnowszy spektaklu W&M Physical Theatre Waiting Rooms in Heaven. Prapremiera miała miejsce na Uniwersytecie Calgary. Prezentacja spektaklu zbiegła się w czasie z obchodami dwudziestej rocznicy powstania grupy. Historia W&M Physical Theatre, założonego w roku 1994, zaczęła się w Polsce, gdzie Melissa Monteros i Wojciech Mochniej, założyciele grupy, spotkali się w Śląskim Teatrze Tańca.

Melissa Monteros: „Właśnie tworzyli [Śląski Teatr Tańca] pierwszą profesjonalną grupę tańca współczesnego w Polsce. Właśnie runął mur. Był rok 1991. Swój pierwszy wspólny spektakl zrobiliśmy [Wojciech i ja] w 1993 roku. Grupę teatralną stworzyliśmy pod koniec roku 1994. Założyliśmy grupę w Gdańsku. Byliśmy tam przez długi czas, sześć czy siedem lat, nim poczuliśmy, że nigdy nie dostaniemy dofinansowania. Miałam dom. Sprzedałam go. Połowę swojej pensji wpłacałam do banku, bym mogła zapłacić polskim tancerzom. To były ciężka walka… Razem z Wojciechem w końcu stwierdziliśmy, że zbyt ciężka. Chcieliśmy też pracować w jednym miejscu, a w tym czasie podróżowaliśmy ciągle pomiędzy Polską i Kanadą, co było drogie i problematyczne”.

Waiting Rooms in Heaven próbuje zbadać, jak doświadczamy świata, tzn.czy na pewno żyjemy, a nie czekamy, aż życie się wydarzy.

Więcej:
http://wmdance.com/

Dla posiadaczy karnetów na cały festiwal wstęp jest wolny. Dla osób uczestniczących w pojedynczych ścieżkach lub otwartych lekcjach wstęp: 10 PLN za każdy wieczór. Dla osób spoza festiwalu – 20 PLN.

Harmonogram

Szczegółowe informacje: www.cyrkulacje.wroclaw.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Wrocław: Studio na Grobli, ul. Na Grobli 30/32.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close