Wrocław/VI Festiwal CYRKULACJE: Zuna Vesan Kozankova i Milan Kozanek „Couch Corner Performance”

Zdjęcie: Wrocław/VI Festiwal CYRKULACJE: Zuna Vesan Kozankova i Milan Kozanek „Couch Corner Performance”

Fot. Noro Knap

Wersja do druku

Udostępnij

Couch Corner to projekt, który kreuje miejsce dla tańca i słownej improwizacji w przestrzeni teatralnej. Jest to platforma spotkań pomiędzy doświadczonymi tancerzami, którzy na scenie stwarzającej pozory nieformalnego salonu, biorą udział w rodzaju gry pomiędzy merytoryczną dyskusją a abstrakcyjną improwizacją taneczną. Ta gra skonstruowana na zasadzie „tanecznego talk-show” może poruszać zarówno tematy filozoficzne, jak i sprawy dotyczące danego miasta, środowiska czy spektaklu. Inicjatorami tego projektu są Zuna i Milan Kozanek z Artyci Dance Company (Słowacja), którzy uczestniczą, w każdym kolejnym „odcinku” Couch Corner.

Zuna Vesan Kozankova tańczy przez całe swoje życie. Uważa taniec za jeden z potencjalnych środków wyrazu jej taoistycznej duszy. Skończyła Konserwatorium Tańca oraz Akademię Sztuki Performatywnej w Bratysławie. Uczyła się też na kursach i warsztatach w całej Europie i Azji, pracując z choreografami słowackimi i zagranicznymi. Wraz ze swoim partnerem, Milanem Kozankiem, pracowali w sferze choreografii oraz pedagogiki ruchu. Zuna jest znana jako nauczycielka tańca, technik ruchu i shiatsu. Współpracuje z profesjonalnymi zespołami tanecznymi i szkołami tańca, na przykład SEAD z Salzburga, TIP (Schule für Tanz, Improvisation und Performance) z Freiburga oraz Northern School of Contemporary Dance z Leeds. W ostatnich latach Zuna studiowała medycynę chińską, w szczególności akupunkturę i qigong. Jest zapaloną uczennicą taoizmu. Mieszka w górach, gdzie, w harmonii z naturą, tworzy centrum tańca.

Milan Kozanek ukończył Akademię Sztuki Performatywnej w Bratysławie (Słowacja). Jest niezależnym choreografem i tancerzem. Ma duże doświadczenie jako nauczyciel w takich instytucjach jak Eksperymentalna Akademia Tańca Współczesnego SEAD w Salzburgu, Northern School of Contemporary Dance w Leeds, Tanz Quartier Wien i Konservatorium Wien University (Austria), Instytut Grotowskiego, TIP (Schule für Tanz, Improvisation und Performance) z Freiburga, University of Calgary (Kanada) i innych. Założył zespół Artyci Dance Company wraz z partnerką, Zuną Kozanek. Celem tego zespołu tanecznego jest działalność artystyczna, a także pedagogiczna. Jest ostatni projekt to tworzenie Art and Educational Center Pangea w Górach Orlickich w Czechach. Milan uczy tańca przyjmując perspektywę holistyczną, łączącą w sobie ekplorację aspektów fizycznych, kreatywność, sztukę i życie.
– www.artyci.com

Dla posiadaczy karnetów na cały festiwal wstęp jest wolny. Dla osób uczestniczących w pojedynczych ścieżkach lub otwartych lekcjach wstęp: 10 PLN. Dla osób spoza festiwalu – 15 PLN za wieczór.

Harmonogram

Szczegółowe informacje: www.cyrkulacje.wroclaw.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Wrocław: Studio na Grobli, ul. Na Grobli 30/32.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close