Wrocław/VI Festiwal CYRKULACJE: Zuna Vesan Kozankova „Oddychające kości” – ścieżka twórcza

Zdjęcie: Wrocław/VI Festiwal CYRKULACJE: Zuna Vesan Kozankova „Oddychające kości” – ścieżka twórcza

Rys. Zbigniew Flakus.

Wersja do druku

Udostępnij

Program Wrocławskiego Festiwalu Ruchu CYRKULACJE obejmuje intensywne warsztaty, ścieżki twórcze, pokazy, dyskusje i otwarte jamy taneczne. Do współpracy organizatorzy zaprosili wybitnych nauczycieli tańca i performerów – przewodników po tanecznych opowieściach. Jedną ze ścieżek poprowadzi Zuna Vesan Kozankova – Oddychające kości.

Zuna Vesan Kozankova o warsztacie:

Struktura szkieletu jest najgłębszą i najbardziej stałą strukturą naszego ciała, to baza dla naszego ciała i ruchu. Przez improwizację i techniczne sekwencje ruchu, warsztat zaprowadzi nas do zrozumienia mechanizmu tej podpierającej nas struktury oraz pomoże nam osiągnąć równowagę i siłę, nie tylko dla naszego tańca, ale także dla codziennego życia. Każda kość naszego ciała posiada swą historię, stworzoną przez sposób, w jaki jej używaliśmy, sposób odżywiania się, a także nasze emocje. Będziemy tańczyć, ale także wykonywać podstawowe ćwiczenia z qigong, tak by rozwijać kontakt z kośćmi na poziomie energetycznym. Tak więc czytajmy historie zapisane w naszych kościach i zaprzęgnijmy je do tańca.

Zuna Vesan Kozankova tańczy przez całe swoje życie. Uważa taniec za jeden z potencjalnych środków wyrazu jej taoistycznej duszy. Skończyła Konserwatorium Tańca oraz Akademię Sztuki Performatywnej w Bratysławie. Uczyła się też na kursach i warsztatach w całej Europie i Azji, pracując z choreografami słowackimi i zagranicznymi. Wraz ze swoim partnerem, Milanem Kozankiem, pracowali w sferze choreografii oraz pedagogiki ruchu. Zuna jest znana jako nauczycielka tańca, technik ruchu i shiatsu. Współpracuje z profesjonalnymi zespołami tanecznymi i szkołami tańca, na przykład SEAD z Salzburga, TIP (Schule für Tanz, Improvisation und Performance) z Freiburga oraz Northern School of Contemporary Dance z Leeds. W ostatnich latach Zuna studiowała medycynę chińską, w szczególności akupunkturę i qigong. Jest zapaloną uczennicą taoizmu. Mieszka w górach, gdzie, w harmonii z naturą, tworzy centrum tańca.

CENNIK:

Karnet na cały festiwal (obejmuje również imprezy towarzyszące):
przy wpłacie całości do 25 marca = 475 PLN, 
po tym terminie = 525 PLN.
Pojedyncza ścieżka twórcza: przy wpłacie całości do 25 marca = 280 PLN, 
po tym terminie = 320 PLN.

Ścieżka twórcza u Przemka Błaszczaka i Ditte Berkeley:
przy wpłacie całości do 25 marca = 330 PLN
, po tym terminie = 370 PLN.

Karnet na wszystkie otwarte lekcje (obejmuje również imprezy towarzyszące):
przy wpłacie całości do 25 marca = 380  PLN
, po tym terminie = 430 PLN.

Pojedyncza otwarta lekcja: 25 PLN.

 

Imprezy towarzyszące:
Dla posiadaczy karnetów na cały festiwal wstęp jest wolny. Dla osób uczestniczących w pojedynczych ścieżkach lub otwartych lekcjach wstęp: 10 PLN za każdy wieczór. Dla osób spoza festiwalu – 15 PLN za każdy wieczór. Aby skorzystać z niższej ceny, całość należy wpłacić do 25 marca. Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 50% wybranego wariantu do 15 marca. Przy wpłacie zaliczki pozostała część płatna przy rejestracji na festiwalu.

Uczestniczyć w zajęciach mogą jedynie osoby, które zapoznały się i akceptują regulamin Festiwalu >>

Wpłaty prosimy kierować na:
Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Momentum
ul. Małachowskiego 4/2
50-084 Wrocław
Bank Millenium
27 1160 2202 0000 0001 7120 7743
w tytule przelewu „Cyrkulacje 2015” + imię, nazwisko uczestnika i wybrany wariant

Informacje i zapisy:
Dorota Kamecka, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 726 515 498
Aga Rybak, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel.  530 716 044

Harmonogram

Szczegółowe informacje: www.cyrkulacje.wroclaw.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Wrocław: Studio na Grobli, ul. Na Grobli 30/32. Warsztat w godz. 15.00-18.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close