Wrocław/VII Festiwal CYRKULACJE: Daniela Schwartz, Eckhard Mueller „Ruchomość: potencjał wielokierunkowości” – ścieżka twórcza

Zdjęcie: Wrocław/VII Festiwal CYRKULACJE: Daniela Schwartz, Eckhard Mueller „Ruchomość: potencjał wielokierunkowości” – ścieżka twórcza

Fot. Przemysław Błaszczak

Wersja do druku

Udostępnij

Program Wrocławskiego Festiwalu Ruchu CYRKULACJE obejmuje intensywne warsztaty, ścieżki twórcze, pokazy, dyskusje i otwarte jamy taneczne. Pod tegorocznym hasłem GŁĘBIEJ organizatorzy zapraszają do wejścia w działanie, poszerzenia horyzontów, pogłębienia czucia i wspólnego poszukiwania. Daniela Schwartz i Eckhard Mueller poprowadzą ścieżkę twórczą z zakresu improwizacji kontaktowej Ruchomość: potencjał wielokierunkowości.

Koszt: przy wpłacie całości do 25 marca 2016 roku = 280 zł, 
po tym terminie = 330 zł.

Informacje i zapisy: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Dorota Kamecka, tel. 726 515 498
Aga Rybak, tel.  530 716 044

Prowadzący o warsztacie:

Na warsztacie będziemy tańczyć chwilę obecną i jej wielokierunkowość, będąc stale w kontakcie z ciężarem, kierunkiem i grawitacją, silną i zarazem kruchą strukturą ciała. Będziemy badać „tu i teraz” w pełnym zaangażowania stanie ruchomości, czując „akt” bycia w ciele, który pozwala dziać się ruchowi w czasie, gdy go obserwujemy. Wejdziemy w stan ciągłej improwizacji, otwierając nowe ścieżki komunikacji i relacje z innymi poprzez świadome ciało.

Daniela Schwartz (Argentyna/Francja) i Eckhard Mueller (Niemcy/Francja) o sobie:
Od 2004 roku podróżujemy po świecie, dzieląc się naszą wizją i praktyką improwizacji kontaktowej oraz improwizacji, oferując ludziom w Europie i obu Amerykach intensywne kursy improwizacji kontaktowej, jak również, tworząc projekty oparte na improwizacji. Współpracując ze sobą, czerpiemy od siebie inspiracje, dzięki czemu możemy tworzyć różnorodne i zaskakujące ścieżki. Oboje pasjonujemy się ruchem w nieznane, spontanicznością ruchu na żywo oraz zgłębianiem mądrości ciała. Dani interesuje się głównie szczegółami oraz zdolnością uwagi i wyobraźni. Razem z Eckim, którego fascynuje fizyczność i jej granice, badają zakres postrzegania i odbioru zmysłowego, odkrywając na nowo możliwości dialogu przez taniec. Rozwijamy naszą wspólną pracę poprzez uczenie w pojedynkę oraz współpracę z innymi. Należymy do współorganizatorów contactfestival freiburg w Niemczech (www.contactfestival.de), a także jesteśmy członkami Co. Dégadézo we Francji.

Więcej informacji na stroniewww.cyrkulacje.wroclaw.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Wrocław: Ośrodek Instytutu Grotowskiego, Studio na Grobli, ul Na Grobli 30/32; śr-sob: 10.00-13.00, nd: 10.00-12.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close