Wrocław/VII Festiwal CYRKULACJE: Iwona Olszowska „Świadomość ciała w oparciu o BMC® – czyli anatomia eksperymentalna” – ścieżka twórcza

Zdjęcie: Wrocław/VII Festiwal CYRKULACJE: Iwona Olszowska „Świadomość ciała w oparciu o BMC® – czyli anatomia eksperymentalna” – ścieżka twórcza

Fot. Przemysław Błaszczak

Wersja do druku

Udostępnij

Program Wrocławskiego Festiwalu Ruchu CYRKULACJE obejmuje intensywne warsztaty, ścieżki twórcze, pokazy, dyskusje i otwarte jamy taneczne. Pod tegorocznym hasłem GŁĘBIEJ organizatorzy zapraszają do wejścia w działanie, poszerzenia horyzontów, pogłębienia czucia i wspólnego poszukiwania. Iwona Olszowska poprowadzi ścieżkę twórczą Świadomość ciała w oparciu o BMC® – czyli anatomia eksperymentalna.

Koszt: przy wpłacie całości do 25 marca 2016 roku = 280 zł, 
po tym terminie = 330 zł.

Informacje i zapisy: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Dorota Kamecka, tel. 726 515 498
Aga Rybak, tel.  530 716 044

Prowadząca o warsztacie:

BMC® to sposób uczenia się z własnych doświadczeń, informacji zwrotnych z własnego ciała. To droga do otwarcia świadomości ciała i ucieleśnienia nowych możliwości, które odkryjemy. To również czas dla ciała na wzmocnienie wzorców ruchowych, znalezienie bez wysiłkowego organicznego ruchu. W tym roku poświecimy uwagę zmysłom (zmysły, praca nad atencją, pamięcią, rozszerzanie pola percepcji i kanałów komunikacji, zmysły jako niezbędny element obecności scenicznej, zmysły jako środek wyrazu i podstawowe źródło zmysłów jako stymulacji do działania wspierającego ruch organiczny).

Iwona Olszowska 
Edukację taneczną zdobywała w Studenckim Teatrze Tańca Kontrast, Uniwersytecie Alabama i George Mason w USA oraz w Calgary w Kanadzie. Realizowała projekty Liz Lerman Dance Exchange, Projekt Pandora, Projekt Polski, Powrót do tradycji (organizowany przez Śląski Teatr Tańca), Hałda oraz Więcej tańca i Taniec bez tajemnic z gośćmi teatru EST, którego jest założycielem i kierownikiem artystycznym (autorka 19 choreografii dla EST­u). Tańczyła w Nowym Jorku (Judson Church, Art At University Settlement), Waszyngtonie (Marvin Theater, George Washington University, Corcoran Gallery), w Santa Fe i na Uniwersytetach Alabama i George Mason. Pokazywała choreografie w Kanadzie, Finlandii, na Ukrainie, Mołdawii, w Rosji i w Wielkiej Brytanii (Dartington College). Obecnie tworzy choreografie solowe i teatralne: ­ Teatr Stary, Wspólny pokój, Teatr im. Kochanowskiego w Opolu, Tumor Mózgowicz, Teatr STU, Trupa Tomasza Dropsa, Teatr im. Bogusławskiego w Kaliszu, Krwawe gody, Teatr Muzyczny w Gliwicach, Chicago, Takie większe wesele. Otrzymała nagrody za choreografie, za konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej, osobowość sceniczną (ArtsLink w Nowym Yorku) oraz stypendium Stefana Batorego. W 2000 roku została laureatką 8 Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu za choreografię Ani chybi Anioł. Jest pomysłodawczynią Forum Tańca Współczesnego w SCKM Kraków.

Więcej informacji na stronie: www.cyrkulacje.wroclaw.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close