Wrocław/VII Festiwal CYRKULACJE: Magdalena Górnicka „Technika tańca współczesnego” – lekcja otwarta

Zdjęcie: Wrocław/VII Festiwal CYRKULACJE: Magdalena Górnicka „Technika tańca współczesnego” – lekcja otwarta

Fot. Przemysław Błaszczak

Wersja do druku

Udostępnij

Program Wrocławskiego Festiwalu Ruchu CYRKULACJE obejmuje intensywne warsztaty, ścieżki twórcze, pokazy, dyskusje i otwarte jamy taneczne. Pod tegorocznym hasłem GŁĘBIEJ organizatorzy zapraszają do wejścia w działanie, poszerzenia horyzontów, pogłębienia czucia i wspólnego poszukiwania. Magdalena Górnicka poprowadzi lekcję otwartą z zakresu techniki tańca współczesnego.

Koszt: pojedyncza lekcja = 30 zł

Informacje i zapisy: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Dorota Kamecka, tel. 726 515 498
Aga Rybak, tel.  530 716 044

Prowadząca o warsztacie:

Warsztat z techniki tańca współczesnego będzie analizą ćwiczeń ruchowych pod kątem mechaniki ich wykonania w anatomicznie poprawy sposób. Ćwiczenia pomogą w poszerzeniu możliwości zakresu ruchu w stawach. Będziemy pracować nad znalezieniem równowagi pomiędzy spięciem a rozluźnieniem, w szczególności w kontekscie ruchów crosslateralnych. Nauczymy się rozbudowanych sekwencji choreograficznych które przeanalizujemy pod kątem podziału na ruch celowy, spontaniczny i mimowolny.

Magdalena Górnicka – tancerka, choreografka i pedagog tańca współczesnego, absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii (Belgia) na wydziale tańca współczesnego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego (kulturoznawstwo). Obie pasje stara się łączyć produkując autorskie spektakle i wydarzenia społeczno-kulturalne oraz prowadząc warsztaty taneczne. Była stypendystką europejskiego programu Leonardo da Vinci (2005-2006) oraz Konkursu OFF Przeglądu Piosenki Aktorskiej na realizację autorskiego spektaklu. Współpracowała między innymi z Gliwickim Teatrem Muzycznym, Het Firmament Mechelen, blauwe plekken, Belgijską Federacją Gimnastyczną, Staatstheater Kassel, lAmpekAp Collectief Antwerpen, Sceną Tańca Capitol, Wrocławskim Teatrem Pantomimy i Teatrem w Kłodzku. W latach 2011-2014 była pedagożką tańca współczesnego Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego. Obecnie jest nauczycielką na specjalizacji tańca i pantomimy Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu (Skiba).

Więcej informacji na stronie: www.cyrkulacje.wroclaw.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close