Wrocław/VII Festiwal CYRKULACJE: Sławek Bendrat „Technika tańca (Floor work)” – lekcja otwarta

Zdjęcie: Wrocław/VII Festiwal CYRKULACJE: Sławek Bendrat „Technika tańca (Floor work)” – lekcja otwarta

Fot. Przemysław Błaszczak

Wersja do druku

Udostępnij

Program Wrocławskiego Festiwalu Ruchu CYRKULACJE obejmuje intensywne warsztaty, ścieżki twórcze, pokazy, dyskusje i otwarte jamy taneczne. Pod tegorocznym hasłem GŁĘBIEJ organizatorzy zapraszają do wejścia w działanie, poszerzenia horyzontów, pogłębienia czucia i wspólnego poszukiwania. Sławek Bendrat poprowadzi lekcję otwartą Floor work.

Koszt: pojedyncza lekcja = 30 zł

Informacje i zapisy: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Dorota Kamecka, tel. 726 515 498
Aga Rybak, tel.  530 716 044

Na lekcjach tańca współczesnego, które prowadzi Sławek Bendrat, wykorzystywane są jego wieloletnie doświadczenia zdobyte podczas pracy w wielu europejskich zespołach i pięcioletniej pracy pedagogicznej w Szwajcarii. Lekcja bazuje na wykorzystaniu technik floor work i release, oraz innych ćwiczeń, które jednocześnie wzmacniają sprawność fizyczna tancerza. Nacisk kładziony jest na prace nad płynnością ruchów i opanowanie techniczne materiału choreograficznego. Istotna częścią lekcji jest ćwiczenie frazy ruchowej, w której analizowane są detale i interpretacja każdego ruchu. Materiał ruchowy często składa się z małych gestów, które umożliwiają tancerzowi wydobycie emocji w ruchu.

Sławek Bendrat – tancerz i choreograf, wrocławianin. Studiował na Wydziale Pedagogiki Baletowej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie; jest absolwentem Poznańskiej Szkoły Baletowej. Przez wiele lat jako tancerz związany był z Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu, a następnie jako tancerz i choreograf z Luzerner Theater w Szwajcarii. Kolejne dwa lata pracował w zespole Baletu Narodowego w Marsylii (Ballet National de Marseille), kierowanego przez Frederica Flamanda. W 2010 roku otrzymał nagrodę na Baltic Movement Contest za solo Pinku Chirashi. Jest jednym z założycieli Pink Mama Theatre, w którym sprawuje funkcję dyrektora artystycznego oraz choreografa wszystkich spektakli teatru. Pink Mama Theatre od 2013 roku ma statut associated artist w Dampfzentrale Bern – jednej z najważniejszych scen tańca w Szwajcarii.

 

Więcej informacji na stronie: www.cyrkulacje.wroclaw.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 16:30

Wrocław: Ośrodek Instytutu Grotowskiego, Studio na Grobli, ul Na Grobli 30/32; godz. 16.30-18.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close