Wrocław/VIII CYRKULACJE: Aga Rybak i Dorota Kamecka „Contact Improvisation” – lekcja otwarta

Zdjęcie: Wrocław/VIII CYRKULACJE: Aga Rybak i Dorota Kamecka „Contact Improvisation” – lekcja otwarta

Joan Laage. Materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu,  zaprasza do udziału w VIII Wrocławskim Festiwal Ruchu CYRKULACJE – ósmej wspólnej podróży po własnym ciele i zmysłach. Jako jedną z lekcji otwartych Aga Rybak i Dorota Kamecka poprowadzą warsztaty Contact Improvisation.

Koszt: 30 zł (pojedyncza lekcja). Karnet na wszystkie Lekcje Otwarte (obejmuje również imprezy towarzyszące): 480 zł. Karnet (Coaching + Ścieżkę Twórczą lub Lekcje Otwarte oraz imprezy towarzyszące): 700 zł. Karnet (Ścieżki Twórcze i Lekcje Otwarte oraz imprezy towarzyszące): 650 zł.

Zapisy: Dorota Kamecka, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 726 515 498,

Aga Rybak, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 530 716 044.

Prowadzące o warsztacie:

Contact Improvisation stwarza warunki i możliwość bycia w przepływie, polega na uwolnieniu umysłu od rezultatu i praktykowaniu uważności w odniesieniu do siebie i partnera podczas kontaktu, jaki się wzajemnie stwarza. Wszystko powstaje w jednym momencie i w jednym momencie się rozpuszcza. Dochodzi do przepływu komunikatów, wymiany energii, z której powstaje nowa jakość i potencjał do kolejnego ruchu, następnej kreacji i kolejnego spotkania. Chcąc doświadczyć przepływu będziemy pracować ze: świadomością ciała, ruchem organicznym i anatomią w ruchu, które wpływają na pogłębienie łączności ze sobą i z otoczeniem, a także improwizacją pozwalającą spontanicznie wydobyć potencjał ruchowy, który uruchamia kreatywność.

Dorota Kamecka – absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, certyfikowana instruktorka Improwizacji ruchu i symboliki ciała, nauczycielką improwizacji kontaktowej. Od 12 lat prowadzę regularne autorskie zajęcia taneczno-ruchowe z różnorodnymi grupami, m.in. Intudance – w oparciu o taniec intuicyjny, z seniorami – gimnastyka przez taniec, improwizacja kontaktowa. Jest współtwórczynią i współorganizatorką wszystkich dotychczasowych edycji Wrocławskiego Festiwalu Ruchu Cyrkulacje, współtwórczynią i adeptką Academy of New Dance and Improvisation we Wrocławiu; współorganizatorką międzynarodowej wymiany nauczycieli imrpowizacji kontaktowej Ecite 2013 i członkiem tej społeczności. Nieustannie poszukuje nowych możliwości wyrażania siebie w tańcu. Bierze udział w zajęciach i kursach instruktorskich, związanych zarówno z terapią tańcem i pracą z ciałem, jak i poświęconym konkretnym technikom tanecznym, zwłaszcza w obszarze improwizacji kontaktowej.

Aga Rybak uczy, porusza się, poszukuje. Współpracuje z Instytutem Grotowskiego w ramach programu badawczego Body Constitution. Jest autorką warsztatów Struna ciała wraz z Jakubem Gontarskim, stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu, absolwentką Academy of New Dance and Improvisation oraz programów instruktorskich z zakresu terapii, tańca i ruchu. Współtworzyła m.in. spektakle: Animan – I AM that, Dom Wariatów oraz Idiota w Teatrze Pieśń Kozła. Doskonali swój warsztat w kraju i za granicą. Jest terapeutką oraz nauczycielką Lomi Lomi Nui – hawajskiej metody pracy z ciałem w systemie Aloha International oraz Life Impressions Bodywork (Ayurweda & Life Impressions Institute).
Dodatkowo jest praktykiem Thai Yoga Massage Sacred Dance (Sunshine House & Thai School Chiang Mai). Należy do ECITE (Europejska Wymiana Nauczycieli Contact Improvisation). Prowadzi regularne zajęcia i warsztaty. Współtwórzy festiwal CYRKULACJE – i projekt Planet Kids. W swojej pracy posługuje się szeroko pojętą wiedzę o człowieku, wspierając ruch, oddech, zdrowie i naturalną ekspresję.

***

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcji otwartych (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników)  czy coachingu (dla zaawansowanych i średniozaawansowanych tancerzy), w ofercie festiwalu znajdują się również laboratoria, poranne rozruchy i wydarzenia towarzyszące (jamy, spektakle) – skierowane do wszystkich uczestników Festiwalu oraz publiczności zewnętrznej. Formuła ta umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach.

Informacje o wydarzeniu:

https://www.facebook.com/Festiwal-Cyrkulacje-135133849840547/?fref=ts

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/

Informacje: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Harmonogram:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-cyrkulacje-2017/harmonogram-2017/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:30

Wrocław: Ośrodek Instytutu Grotowskiego, Studio na Grobli, ul Na Grobli 30/32; godz. 11.30-13.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close