Wrocław/VIII CYRKULACJE: Agnieszka Jaśkowska „Hip hop” – lekcja otwarta

Zdjęcie: Wrocław/VIII CYRKULACJE: Agnieszka Jaśkowska „Hip hop” – lekcja otwarta

Joan Laage. Materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu,  zaprasza do udziału w VIII Wrocławskim Festiwal Ruchu CYRKULACJE – ósmej wspólnej podróży po własnym ciele i zmysłach. Jako jedną z lekcji otwartych Agnieszka Jaśkowska poprowadzi warsztaty Hip hop.

Koszt: 30 zł (pojedyncza lekcja). Karnet na wszystkie Lekcje Otwarte (obejmuje również imprezy towarzyszące): 480 zł. Karnet (Coaching + Ścieżkę Twórczą lub Lekcje Otwarte oraz imprezy towarzyszące): 700 zł. Karnet (Ścieżki Twórcze i Lekcje Otwarte oraz imprezy towarzyszące): 650 zł.

Zapisy: Dorota Kamecka, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 726 515 498,

Aga Rybak, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 530 716 044.

Prowadząca o warsztacie:

Podczas zajęć skupimy się na freestyle’u i technice. Każda lekcja zaczyna się od krótkiej rozgrzewki, bardzo często połączonej z ćwiczeniami siłowymi, stabilizacyjnymi i rozciągającymi. Następnie przechodzimy do ćwiczeń techniki, roztańczymy się podstawowymi krokami, przechodząc do coraz trudniejszych połączeń, wiele czasu poświęcimy na doskonalenie izolacji poszczególnych części ciała w różnych płaszczyznach, będziemy je dodawać do wcześniej poznanych kroków. ​W zależności od poziomu grupy główną część lekcji zajmuje freestyle prowadzony poprzez konkretne zadania, poznajemy techniki czy zasady jakimi można się kierować aby nasze przyszłe „sety” były interesujące dla widza, czasami pojawia się krótki układ służący zapamiętaniu wcześniej poznanych kroków, kombinacji czy ćwiczeń. Bardzo dużą uwagę zwracamy na muzyczność i świadomość ciała.

Agnieszka Jaśkowska – reprezentantka wrocławskiej ekipy Co Jest Crew, najczęściej nagradzanej grupy w dziedzinie hip-hop dance w Polsce, absolwentka PWST w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, z tańcem związana od około 1998 roku. Przez lata ogólnie pojmowany taniec stanowił jej priorytet. Jednak dopiero będąc w Co Jest Crew poznała i pokochała hip-hop i freestyle, chociaż uwielbia przygotowywanie grupowych pokazów. Drugą niezwykle bliską tanecznie dla niej dziedziną jest taniec współczesny, którego studiowanie pozwala jej mieć szersze spojrzenie na ruch, tworzenie choreografii, kompozycję i korzystanie ze scenicznego doświadczenia podczas freestyle’u czy jakichkolwiek wystąpień przed publicznością. Jej doświadczenie pozwala na świadome łączenie dwóch odmiennych nurtów. Osobiście cieszy się i korzysta z możliwości działania i tworzenia w dwóch światach jednak dąży do ich połączenia. W nauczaniu korzysta także z doświadczenia w dziedzinie life coachingu. Charakterystyczną cechą jej zajęć jest ciągłe eksperymentowanie z różnymi dziedzinami ruchu i muzyki.

***

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcji otwartych (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników)  czy coachingu (dla zaawansowanych i średniozaawansowanych tancerzy), w ofercie festiwalu znajdują się również laboratoria, poranne rozruchy i wydarzenia towarzyszące (jamy, spektakle) – skierowane do wszystkich uczestników Festiwalu oraz publiczności zewnętrznej. Formuła ta umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach.

Informacje o wydarzeniu:

https://www.facebook.com/Festiwal-Cyrkulacje-135133849840547/?fref=ts

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/

Informacje: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Harmonogram:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-cyrkulacje-2017/harmonogram-2017/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:30

Ośrodek Instytutu Grotowskiego, Studio na Grobli, ul Na Grobli 30/32; godz. 11.30-13.00 i 15.00-16.30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close