Wrocław/VIII CYRKULACJE: Ale Jara „GaGa” – ścieżka twórcza

Zdjęcie: Wrocław/VIII CYRKULACJE: Ale Jara „GaGa” – ścieżka twórcza

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu,  zaprasza do udziału w VIII Wrocławskim Festiwal Ruchu CYRKULACJE – ósmej wspólnej podróży po własnym ciele i zmysłach. Jako jedną ze ścieżek twórczych Ale Jara poprowadzi warsztaty GaGa.

Koszt: 390 zł.

Karnet (COACHING + ŚCIEŻKĘ TWÓRCZĄ lub LEKCJE OTWARTE oraz imprezy towarzyszące): 700 zł.

Karnet (ŚCIEŻKI TWÓRCZE i LEKCJE OTWARTE oraz imprezy towarzyszące): 650 zł.

Zapisy: Dorota Kamecka, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 726 515 498, Aga Rybak, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 530 716 044.

Prowadząca o warsztacie:

Praca w ramach ścieżki twórczej polegać będzie na wykonywaniu klarownych zadań, poprzez które wsłuchiwać się będziemy w nasze ciała, aby wydobyć z ich wnętrza ruch. W drodze improwizacji uczestnicy pracować będą nad indywidualną oraz grupową choreografią i kompozycją. Warsztat ma na celu stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której możemy otworzyć się jako tancerze i odnaleźć nasz własny głos. GaGa to język ruchu stworzony przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego Batsheva Dance Company, mający swoje źródło w wierze w uzdrawiającą, dynamiczną i ulegającą nieustannym przemianom moc ruchu. Jest nową drogą zdobywania wiedzy i samoświadomości poprzez ciało. Wyostrzając zmysły i pobudzając wyobraźnię dostarcza narzędzi pozwalających na odkrywanie ciała, wzmacnianie jego siły, wytrzymałości, elastyczności i zwinności. Praktykowanie GaGa ujawnia słabe punkty ciała, odkrywa zastane obszary, demaskuje utrwalone mechanizmy i jednocześnie proponuje sposoby ich eliminacji. Praca nad ciałem poprzez GaGa rozwija instynktowność ruchu oraz integruje ruch świadomy i nieświadomy. To wszystko podczas warsztatowej ścieżki twórczej da nam możliwość doświadczenia wolności i przyjemności za pomocą prostych środków, w bezpiecznej przestrzeni, w wygodnych ubraniach, przy akompaniamencie muzyki, samemu ze sobą oraz w pracy grupowej.

Alejandra Jara – mieszkająca w Kolonii performerka, choreografka, nauczycielka tańca oraz certyfikowana nauczycielka GaGa. Urodzona w stolicy Paragwaju, Asuncion, Alejandra dołączyła do Paragwajskiego Baletu Narodowego w 1999 roku, z którym przez 9 lat występowała na paragwajskich i zagranicznych scenach, współpracując z Austin Hertel, Remoną Oller, Ruxandrą Racobitza, Birgit Asshoff i innymi. W 2007 roku rozpoczęła nauczanie członków swojej grupy baletowej i stworzyła dla niej swoją pierwszą choreografię. Alejandra jest laureatką szeregu nagród, w tym stypendium UNESCO, w ramach którego spędziła trzy miesiące w stolicy Kuby, Hawanie, studiując taniec współczesny, kompozycję i kubański folklor. W 2004 roku otrzymała stypendium umożliwiające udział w argentyńskim 4. Festiwalu Współczesnych Sztuk Scenicznych w Rosario. W 2007 roku jako stypendystka Fundacji Fullbrighta otrzymała tytuł magistra sztuki w dziedzinie tańca na Stanowym Uniwersytecie w Columbus, w stanie Ohio. Ponadto w 2010 roku została oficjalnie uznana za jedną z 20 najwybitniejszych kobiet w Paragwaju. Alejandra nie tylko występuje na scenie, ale również tworzy prezentowane w Paragwaju i zagranicą spektakle taneczne. W 2007 roku jej solo Sentir otrzymało wyróżnienie za wykonanie i choreografię na słynnym kubańskim festiwalu teatralnym Elsinor. Alejandra stworzyła także Finas Aguas (2007) dla Baletu Narodowego w Paragwaju, a także As if… (USA, 2009), Passanger (USA, 2010), Transit (videodance 2011), To be (Paragwaj, 2011), Dame un Momento (Paragwaj 2014) oraz Eco (praca finałowa rezydencji artystycznej w Niemczech w 2016 roku).

***

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcji otwartych (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników)  czy coachingu (dla zaawansowanych i średniozaawansowanych tancerzy), w ofercie festiwalu znajdują się również laboratoria, poranne rozruchy i wydarzenia towarzyszące (jamy, spektakle) – skierowane do wszystkich uczestników Festiwalu oraz publiczności zewnętrznej. Formuła ta umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach.

Informacje o wydarzeniu:

https://www.facebook.com/Festiwal-Cyrkulacje-135133849840547/?fref=ts

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/

Informacje: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Harmonogram:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-cyrkulacje-2017/harmonogram-2017/

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Wrocław: Ośrodek Instytutu Grotowskiego, Studio na Grobli, ul Na Grobli 30/32; godz. 10.00-13.00, ostatni dzień: 10.00-12.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close