Wrocław/VIII CYRKULACJE: Iwona Olszowska „Święta geometria”

Zdjęcie: Wrocław/VIII CYRKULACJE: Iwona Olszowska „Święta geometria”

Fot. Alex Rault

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu,  zaprasza do udziału w VIII Wrocławskim Festiwal Ruchu CYRKULACJE – ósmej wspólnej podróży po własnym ciele i zmysłach. W ramach festiwalu Iwona Olszowska pokaże spektakl Święta Geometria. Przedstawienie nawiązuje do idei powstawania form w naturze. Inspiracja stało się doświadczanie podobieństw i relacji istniejących między człowiekiem a wszechświatem. Język ruchu stworzony jest w oparciu o ruch wektorowy, przepływ dynamiczny oraz spirale. Odwołuje się do geometrii i figur platońskich, pojęcia materii, modelu człowieka witruwiańskiego, idei złotego podziału i tzw. świętej geometrii czy linii papilarnych Pana Boga. Łączy w sobie pierwiastki fizyczne, biologiczne oraz duchowe.

Z jakiej perspektywy obserwujemy rzeczywistość?
Jak ją postrzegamy?
Jak docieramy do rozumienia?
Czy czujemy się częścią większej całości?

choreografia, koncept: Iwona Olszowska

kostium: Iwona Olszowska

kompozytor, twórca utworów muzycznych: Marcin Janus

autorzy cytatów włączonych do spektaklu: Leonardo da Vinci, Albert Einstein, Johannes Kepler

reżyseria światła: Iwona Olszowska, Magdalena Bażela

reżyseria dźwięku: Marcin Janus, Iwona Olszowska

grafika: Zofia Bermejo-Darska

wykonanie: Iwona Olszowska

czas trwania spektaklu: 30 minut.

premiera: 26 września 2014, Teatr Barakah, Kraków

***

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcji otwartych (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników)  czy coachingu (dla zaawansowanych i średniozaawansowanych tancerzy), w ofercie festiwalu znajdują się również laboratoria, poranne rozruchy i wydarzenia towarzyszące (jamy, spektakle) – skierowane do wszystkich uczestników Festiwalu oraz publiczności zewnętrznej. Formuła ta umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach.

Informacje o wydarzeniu:

https://www.facebook.com/Festiwal-Cyrkulacje-135133849840547/?fref=ts

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/

Informacje: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Harmonogram:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-cyrkulacje-2017/harmonogram-2017/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close