Wrocław/VIII CYRKULACJE: Jakub Gontarski i Agnieszka Rybak „STRUNA CIAŁA®. Martial Partnering” – ścieżka twórcza

Zdjęcie: Wrocław/VIII CYRKULACJE: Jakub Gontarski i Agnieszka Rybak „STRUNA CIAŁA®. Martial Partnering” – ścieżka twórcza

Fot. Michał Musielak

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu,  zaprasza do udziału w VIII Wrocławskim Festiwal Ruchu CYRKULACJE – ósmej wspólnej podróży po własnym ciele i zmysłach. Jako jedną ze ścieżek twórczych Jakub Gontarski i Aga Rybak poprowadzą warsztaty STRUNA CIAŁA® Martial Partnering. Martial Partnering to intensywny cielesny proces podróży między centrami ciała takimi jak: kręgosłup, obręcz biodrowa, obręcz barkowa, oddychanie oraz zmysły.

Koszt: 390 zł.

Karnet (COACHING + ŚCIEŻKĘ TWÓRCZĄ lub LEKCJE OTWARTE oraz imprezy towarzyszące): 700 zł.

Karnet (ŚCIEŻKI TWÓRCZE i LEKCJE OTWARTE oraz imprezy towarzyszące): 650 zł.

Zapisy: Dorota Kamecka, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 726 515 498, Aga Rybak, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 530 716 044.

Program The String of the Body jest wynikiem kilkudziesięcioletniej praktyki oraz treningu w zakresie rozbudowanej platformy pracy z ciałem (gimnastyki, sportu i sztuk walki – judo, capoeira, jiu-jitsu, boks, tańca, teatru oraz terapii ciałem). Działania skupiają się wokół pogłębiania praktyki jako procesu twórczego w zakresie komunikacji, adaptacji, obecności, tożsamości, relacji, ekspresji, możliwości i kreatywności. Jak to co nabyte transformuje się w nabywane? Czy jesteśmy praktykami czy praktykującymi? Jak ciało staję się cielesną opowieścią tego, co poznane i tego co wciąż nie odkryte i nie zrozumiane w nas? Jak obudzić w sobie nasze fundamenty oraz wewnętrzne reguły i zasady działania? Masz Ciało czy jesteś ciałem?

Prowadzący o warsztacie:

Poszukiwać będziemy naturalnych zasady motoryki, kinetyki, statyki, dynamiki oraz balansu w stanach utraty równowagi. Będziemy poszerzać częstotliwość naszej uważności oraz obecności. To konfrontacja ze sobą, grupą, ograniczeniami, decyzyjnością, odpowiedzialnością, bezpieczeństwem oraz wzorcami naszej psychiki i ciała.

Zagadnienia podejmowane podczas Martial Partnering:
strefa dyskomfortu oraz komfortu, zaufanie i brak zaufania, uwalnianie strategii, taktyki, sprytu i zwinności po przez proste gry interakcyjne będące inspiracją z doświadczeń sztuk walk i sportu, które służą jako autentyczny bodziec w procesie interakcji oraz kreacji potencjalnych kompozycji ruchowych, poszerzanie świadomości na temat własnego ciała, siebie, procesów ludzkiej psychiki, relacji z wewnętrzną i zewnętrzną przestrzenią oraz relacji międzyludzkich na poziomie życia codziennego oraz artystycznego, budowanie mocnej, mobilnej i elastycznej struktury wspierającej ciało, poprawa ogólnej kondycji całego ciała i dobrego samopoczuciarzeby Człowieka – Wojownika – Perfomera.

Prowadzący:

Aga Rybak uczy, porusza się, poszukuje. Współpracuje z Instytutem Grotowskiego w ramach programu badawczego Body Constitution. Jest autorką warsztatów Struna ciała wraz z Jakubem Gontarskim, stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu, absolwentką Academy of New Dance and Improvisation oraz programów instruktorskich z zakresu terapii, tańca i ruchu. Współtworzyła m.in. spektakle: Animan – I AM that, Dom Wariatów oraz Idiota w Teatrze Pieśń Kozła. Doskonali swój warsztat w kraju i za granicą. Jest terapeutką oraz nauczycielką Lomi Lomi Nui – hawajskiej metody pracy z ciałem w systemie Aloha International oraz Life Impressions Bodywork (Ayurweda & Life Impressions Institute).
Dodatkowo jest praktykiem Thai Yoga Massage Sacred Dance (Sunshine House & Thai School Chiang Mai). Należy do ECITE (Europejska Wymiana Nauczycieli Contact Improvisation). Prowadzi regularne zajęcia i warsztaty. Współtwórzy festiwal CYRKULACJE – i projekt Planet Kids. W swojej pracy posługuje się szeroko pojętą wiedzę o człowieku, wspierając ruch, oddech, zdrowie i naturalną ekspresję.

Jakub Gontarski jest absolwentem Wrocławskiej Szkoły Kaskaderów Filmowych 13 oraz twórcą warsztatów Struna ciała®, skupionych na takich zagadnieniach, jak: ekspresja, obecność, dramaturgia, kreatywność w sztukach walki na ścieżce wojownika-performera. Podróżuje do Brazylii, aby czerpać żywą inspirację, dokumentować wyprawy i brać czynny udział w rytuałach candomblé. Obecnie pracuje nad projektem Deus Ex Machina z aktorem Jackiem Zawadzkim. Współtworzył m.in. spektakle: Animan – I AM that oraz Dom Wariatów w Teatrze Pieśń Kozła. Improwizuje ruchowo na scenie z muzyką na żywo. Kilkanaście lat praktykował sztuki walki: japońskie judo i brazylijską capoeirę (w Brazylii i wielu krajach Europy). Uczył się u wybitnych nauczycieli ruchu w Polsce i na świecie. Inspiruje się brazylijskim ju-jitsu, boksem, sportem, motoryką i mechaniką ciała. Współpracuje z Instytutem Grotowskiego w ramach programu badawczego BodyConstitution. Jest współorganizatorem Wrocławskiego Festiwalu CYRKULACJE i projektu Planet Kids. Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „Momentum”. Współpracował z Fundacją „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, organizując międzynarodowe warsztaty, choreografie i spektakle z młodzieżą. Prowadzi we Wrocławiu warsztaty z dziećmi i młodzieżą ze środowisk wykluczonych, m.in. w ramach programu „Myśl w Ruchu” we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. Realizował zajęcia ruchowe w przedszkolu „Ente” (Centrum Współpracy Europejskiej). Gra na instrumentach afrobrazylijskich. Jest autorem tomiku wierszy Śmierć i Odrodzenie.

***

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcji otwartych (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników)  czy coachingu (dla zaawansowanych i średniozaawansowanych tancerzy), w ofercie festiwalu znajdują się również laboratoria, poranne rozruchy i wydarzenia towarzyszące (jamy, spektakle) – skierowane do wszystkich uczestników Festiwalu oraz publiczności zewnętrznej. Formuła ta umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach.

Informacje o wydarzeniu:

https://www.facebook.com/Festiwal-Cyrkulacje-135133849840547/?fref=ts

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/

Informacje: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Harmonogram:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-cyrkulacje-2017/harmonogram-2017/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Wrocław: Ośrodek Instytutu Grotowskiego, Studio na Grobli, ul Na Grobli 30/32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close