Wrocław/VIII CYRKULACJE: Michał Śniegu Strugarek „Groove/Flow/Energy” – lekcja otwarta

Zdjęcie: Wrocław/VIII CYRKULACJE: Michał Śniegu Strugarek „Groove/Flow/Energy” – lekcja otwarta

Joan Laage. Materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu,  zaprasza do udziału w VIII Wrocławskim Festiwal Ruchu CYRKULACJE – ósmej wspólnej podróży po własnym ciele i zmysłach. Jako jedną z lekcji otwartych Michał Śniegu Strugarek poprowadzi warsztaty Groove/Flow/Energy.

Koszt: 30 zł (pojedyncza lekcja). Karnet na wszystkie Lekcje Otwarte (obejmuje również imprezy towarzyszące): 480 zł. Karnet (Coaching + Ścieżkę Twórczą lub Lekcje Otwarte oraz imprezy towarzyszące): 700 zł. Karnet (Ścieżki Twórcze i Lekcje Otwarte oraz imprezy towarzyszące): 650 zł.

Zapisy: Dorota Kamecka, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 726 515 498,

Aga Rybak, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 530 716 044.

Prowadzący o warsztacie:

Groove – praca na rytmie, który wynika z zespolenia muzyki z ciałem i z tego, jak trans wpływa na taniec i jak można go wykorzystać. Flow – przepływ w szerokim znaczeniu tego słowa. Przepływ w rozumieniu, m.in. przenoszenia ciężaru, punktów podporu czy przepływu energii na podstawie techniki waving. Energy – działania w oparciu o technikę fixpoint’ów. Jest to zamknięcie energii w punkcie w przestrzeni i dostosowanie do tego reszty ciała. Połączenie tych trzech zagadnień daje mnóstwo nowych możliwości. Będzie to praca na improwizacji, aby każdy mógł dotrzeć do własnych rozwiązań i przemyśleń.

Michał Śniegu Strugarek tańczy od 2004 roku. Jest instruktorem w Point Dance Studio w Poznaniu. Przez lata szkolił się w zakresie stylów ulicznych. Student kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, gdzie zgłębia taniec współczesny. Od kilku ostatnich lat pracuje nad odnalezieniem złotego środka pomiędzy tańcem współczesnym a tańcami ulicznymi. Poszukuje różnic i podobieństw, które mogłyby się wzajemnie uzupełniać. Zwraca uwagę, aby ćwiczenia i zadania były uniwersalne dla każdego tancerza. Szuka wśród ludzi indywidualności i wykorzystania swoich charakterystycznych cech. Buduje język ruchowy, na którym opiera później improwizacje aby poszerzać świadomość możliwości tancerza.

***

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcji otwartych (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników)  czy coachingu (dla zaawansowanych i średniozaawansowanych tancerzy), w ofercie festiwalu znajdują się również laboratoria, poranne rozruchy i wydarzenia towarzyszące (jamy, spektakle) – skierowane do wszystkich uczestników Festiwalu oraz publiczności zewnętrznej. Formuła ta umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach.

Informacje o wydarzeniu:

https://www.facebook.com/Festiwal-Cyrkulacje-135133849840547/?fref=ts

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/

Informacje: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Harmonogram:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-cyrkulacje-2017/harmonogram-2017/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Wrocław: Ośrodek Instytutu Grotowskiego, Studio na Grobli, ul Na Grobli 30/32; godz. 15.00-16.30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close