Wrocław/VIII CYRKULACJE: Mirva Mäkinen „Contact Improvisation” – lekcja otwarta

Zdjęcie: Wrocław/VIII CYRKULACJE: Mirva Mäkinen „Contact Improvisation” – lekcja otwarta

Joan Laage. Materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu,  zaprasza do udziału w VIII Wrocławskim Festiwal Ruchu CYRKULACJE – ósmej wspólnej podróży po własnym ciele i zmysłach. Jako jedną z lekcji otwartych Mirva Mäkinen poprowadzą warsztaty Contact Improvisation.

Koszt: 30 zł (pojedyncza lekcja). Karnet na wszystkie Lekcje Otwarte (obejmuje również imprezy towarzyszące): 480 zł. Karnet (Coaching + Ścieżkę Twórczą lub Lekcje Otwarte oraz imprezy towarzyszące): 700 zł. Karnet (Ścieżki Twórcze i Lekcje Otwarte oraz imprezy towarzyszące): 650 zł.

Zapisy: Dorota Kamecka, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 726 515 498,

Aga Rybak, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 530 716 044.

Prowadząca o warsztacie:

Szczegółowym tematem lekcji będzie eksperymentalna anatomia i praca z ciałem w kierunku tańca. Będziemy zgłębiać pracę w poziomie oraz ruch w przestrzeni, również przy użyciu eksperymentalnej anatomii, która – mam nadzieję – wesprze nas w tańcu. Eksperymentalną anatomię rozumiem jako doświadczanie poszczególnych części ciała przez ruch i obrazy. Zajęcia będą krótkie, jednak powinny wywrzeć spory wpływ na poziom improwizacji u uczestników i w rezultacie wesprzeć ich w podróży ku swobodnemu jamowaniu. Praca z ciałem i ćwiczenia praktyczne również będą elementem zajęć.

Mirva Mäkinen ukończyła studia magisterskie na Wydziale Tańca fińskiej Akademii Sztuk Pięknych w 2000 roku, uzyskała również tytuł magistra wychowania fizycznego na Uniwersytecie w Jyväskylä. W 2010 roku rozpoczęła studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych w Helsinkach – jej artystyczne badania dotyczą somaestetyki w improwizacji kontaktowej. Od 2000 roku Mirva pracuje jako nauczycielka tańca, choreografka i wykładowczyni tańca w Średniej Szkole Sztuk Performatywnych w Kallio. Prowadziła również zajęcia podczas kilku międzynarodowych festiwali tańca i improwizacji kontaktowej. Mirva przez lata współpracowała z rozmaitymi zespołami tanecznymi i choreografami, wśród których należy wymienić: zespół Karttunen Kollektiv (z choreografem Jyrkim Karttunenem), New Circus Company Circo Aereo, choreografa Joonę Halonena, zespół taneczny Echo Echo z Irlandii Północnej; ponadto Mirva ma na koncie kooperację z Freyem Faustem i Joergiem Hassmannem. Obecnie Mirva pracuje z fińskim choreografem Valtterim Raekallio.

***

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcji otwartych (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników)  czy coachingu (dla zaawansowanych i średniozaawansowanych tancerzy), w ofercie festiwalu znajdują się również laboratoria, poranne rozruchy i wydarzenia towarzyszące (jamy, spektakle) – skierowane do wszystkich uczestników Festiwalu oraz publiczności zewnętrznej. Formuła ta umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach.

Informacje o wydarzeniu:

https://www.facebook.com/Festiwal-Cyrkulacje-135133849840547/?fref=ts

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/

Informacje: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Harmonogram:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-cyrkulacje-2017/harmonogram-2017/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close