Wrocław/VIII CYRKULACJE: Mirva Mäkinen „Improwizacja kontaktowa Wewnętrzny krajobraz” – ścieżka twórcza

Zdjęcie: Wrocław/VIII CYRKULACJE: Mirva Mäkinen „Improwizacja kontaktowa Wewnętrzny krajobraz” – ścieżka twórcza

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu,  zaprasza do udziału w VIII Wrocławskim Festiwal Ruchu CYRKULACJE – ósmej wspólnej podróży po własnym ciele i zmysłach. Jako jedną ze ścieżek twórczych Mirva Mäkinen poprowadzi warsztaty Improwizacja kontaktowa „Wewnętrzny krajobraz”.

Koszt: 390 zł.

Karnet (COACHING + ŚCIEŻKĘ TWÓRCZĄ lub LEKCJE OTWARTE oraz imprezy towarzyszące): 700 zł.

Karnet (ŚCIEŻKI TWÓRCZE i LEKCJE OTWARTE oraz imprezy towarzyszące): 650 zł.

Zapisy: Dorota Kamecka, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 726 515 498, Aga Rybak, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 530 716 044.

Prowadząca o warsztacie:

Głównym zagadnieniem tego warsztatu będzie dokonywanie wyborów w improwizacji kontaktowej. Jakich wyborów dokonuję, gdy tańczę? Jaki jest mój wewnętrzny krajobraz? W jaki sposób łączę się ze środowiskiem i naturą podczas tańca? Zbadamy, jak zmysłowe doświadczenia improwizacji kontaktowej wpływają na dokonywanie wyborów. Zgłębimy także niektóre z głównych technicznych założeń kontaktu improwizacji. Pytając o dokonywane wybory, zbadamy również, w jaki sposób odnoszą się one do wartości praktykowanych przez nas w kontakcie improwizacji. Czy pozwalamy drugiej osobie zobaczyć środowisko naszego ciała i nasze wewnętrzne krajobrazy? Czy możemy nadal doświadczać w pełni zmysłami, gdy jesteśmy obserwowani? Czy nie tracimy przez to połączenia z procesem słuchania, patrzenia i odczuwania? Powyższe pytania sprawiają, że pragnę mocniej zgłębiać intuicję i doznania, które prowadzą mnie w podróży przez kontakt improwizację. Ciekawość improwizacji w chwili obecnej, odnajdywanie połączeń pomiędzy zmysłami, naturą i momentami zaskoczenia. Chcę pomóc wam w tworzeniu przestrzeni, w której natura może wspierać kontakt improwizację oraz doświadczenie dzielone z drugą osobą.

„W tańcu interesuje mnie uczucie przepływu i miękki ruch”, mówi Mirva. „Kocham badać ruch, jego rytm i różne sposoby zamieszkiwania w ciele. Uczucie tańca tworzy się w możliwości przełączania ciała z całkowitego rozluźnienia w ekstremalne napięcie i natężenie. Nazywam to zdolnością ciała do oddychania i kreowania ruchu”.

Mirva Mäkinen ukończyła studia magisterskie na Wydziale Tańca fińskiej Akademii Sztuk Pięknych w 2000 roku, uzyskała również tytuł magistra wychowania fizycznego na Uniwersytecie w Jyväskylä. W 2010 roku rozpoczęła studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych w Helsinkach – jej artystyczne badania dotyczą somaestetyki w improwizacji kontaktowej. Od 2000 roku Mirva pracuje jako nauczycielka tańca, choreografka i wykładowczyni tańca w Średniej Szkole Sztuk Performatywnych w Kallio. Prowadziła również zajęcia podczas kilku międzynarodowych festiwali tańca i improwizacji kontaktowej. Mirva przez lata współpracowała z rozmaitymi zespołami tanecznymi i choreografami, wśród których należy wymienić: zespół Karttunen Kollektiv (z choreografem Jyrkim Karttunenem), New Circus Company Circo Aereo, choreografa Joonę Halonena, zespół taneczny Echo Echo z Irlandii Północnej; ponadto Mirva ma na koncie kooperację z Freyem Faustem i Joergiem Hassmannem. Obecnie Mirva pracuje z fińskim choreografem Valtterim Raekallio.

***

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcji otwartych (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników)  czy coachingu (dla zaawansowanych i średniozaawansowanych tancerzy), w ofercie festiwalu znajdują się również laboratoria, poranne rozruchy i wydarzenia towarzyszące (jamy, spektakle) – skierowane do wszystkich uczestników Festiwalu oraz publiczności zewnętrznej. Formuła ta umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach.

Informacje o wydarzeniu:

https://www.facebook.com/Festiwal-Cyrkulacje-135133849840547/?fref=ts

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/

Informacje: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Harmonogram:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-cyrkulacje-2017/harmonogram-2017/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close