Wrocław/VIII CYRKULACJE: Roberto Olivan „Instynkt jako źródło ruchu” – coaching

Zdjęcie: Wrocław/VIII CYRKULACJE: Roberto Olivan „Instynkt jako źródło ruchu” – coaching

Fot. Michał Musielak

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu zaprasza do udziału w VIII Wrocławskim Festiwal Ruchu CYRKULACJE – ósmej wspólnej podróży po własnym ciele i zmysłach. Roberto Olivan poprowadzi coaching Instynkt jako źródło ruchu, skierowany dla średniozaawansowanych i zaawansowanych tancerzy i ruchowców.

Koszt: 550 zł.

Karnet (Coaching + Ścieżkę twórczą  lub Lekcje otwarte oraz imprezy towarzyszące): 700 zł.

Zapisy:

Dorota Kamecka, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 726 515 498,

Aga Rybak, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 530 716 044.

Zgłębiając różne rodzaje technik tanecznych Roberto Olivan napotkał na ich ograniczenia dla artystycznej ekspresji. Akceptując konieczność i uzasadnienie istnienia owych konwencjonalnych technik, jednocześnie uznaje, że używanie wyłącznie ich prowadzi do uszczuplenia wolności w tańcu i wolności samego tancerza. W rezultacie Roberto znajduje się w nieustannym poszukiwaniu wolności, która stwarza nowe formy. Poprzez oczyszczanie swojej własnej techniki rozwija unikalny język, który może być rozpoznawany jako jego własny styl – język zbudowany na szybkości i precyzji. Celem warsztatu jest wydobycie z ruchu i uwidocznienie pewnej jego swoistości poprzez skupienie się na wytworzeniu materiału tanecznego, bazującego na naszych własnych zwierzęcych instynktach oraz własnej kreatywności. Będziemy pracować nad efektywnością ruchu, eksplorować grawitację, sprowadzać świadomość do poziomu wewnętrznych odczuć takich jak oddech, wizualizować energię wyzwalaną przez ruch w celu wzmocnienia świadomości w obszarze ciała i umysłu oraz badać relacje, w jakich struktura ciała pozostaje wobec energii przestrzeni, innych oraz nas samych. W tym sensie ciało staje się narzędziem odbierającym cielesny i emocjonalny przepływ. Wyobrażenia obrazów linii i struktur wokół ciała i wewnątrz niego używać będziemy do zdefiniowania i zrozumienia funkcjonalności ciała.

Roberto Olivan jest katalońskim choreografem i założycielem Roberto Olivan Performing Arts. Mieszkając i pracując poza Hiszpanią łączy pozornie rozbieżne wpływy z odwiedzanych krajów i kultur. Używając mieszaniny języków artystycznych, dąży do stworzenia pierwotnego, organicznego teatru pierwotnego pełnego wspaniałych sprzeczności. Stworzony przez Roberto teatr posiada silne ugruntowanie w jego własnym pochodzeniu i doświadczeniach, jednocześnie swoją wyraźną obecność zaznaczają też kulturowe barwy wnoszone przez artystów, z którymi pracuje.

***

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcji otwartych (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników)  czy coachingu (dla zaawansowanych i średniozaawansowanych tancerzy), w ofercie festiwalu znajdują się również laboratoria, poranne rozruchy i wydarzenia towarzyszące (jamy, spektakle) – skierowane do wszystkich uczestników Festiwalu oraz publiczności zewnętrznej. Formuła ta umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach.

Informacje o wydarzeniu:

https://www.facebook.com/Festiwal-Cyrkulacje-135133849840547/?fref=ts

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/

Informacje: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Harmonogram:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-cyrkulacje-2017/harmonogram-2017/

ARCHIWUM PREZENTACJI

Wrocław: Ośrodek Instytutu Grotowskiego, Studio na Grobli, ul Na Grobli 30/32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close