Wrocław/VIII CYRKULACJE: Roberto Olivan „Taniec współczesny” – lekcja otwarta

Zdjęcie: Wrocław/VIII CYRKULACJE: Roberto Olivan „Taniec współczesny” – lekcja otwarta

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu,  zaprasza do udziału w VIII Wrocławskim Festiwal Ruchu CYRKULACJE – ósmej wspólnej podróży po własnym ciele i zmysłach. Jako jedną z lekcji otwartych Roberto Olivan poprowadzi warsztaty Taniec współczesny.

Koszt: 30 zł (pojedyncza lekcja). Karnet na wszystkie LEKCJE OTWARTE (obejmuje również imprezy towarzyszące): 480 zł. Karnet (COACHING + ŚCIEŻKĘ TWÓRCZĄ lub LEKCJE OTWARTE oraz imprezy towarzyszące): 700 zł. Karnet (ŚCIEŻKI TWÓRCZE i LEKCJE OTWARTE oraz imprezy towarzyszące): 650 zł.

Zapisy: Dorota Kamecka, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 726 515 498, Aga Rybak, cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel. 530 716 044.

Prowadzący o warsztacie:

Celem lekcji jest wydobycie z ruchu i uwidocznienie pewnej jego swoistości poprzez skupienie się na wytworzeniu materiału tanecznego, bazującego na naszych własnych zwierzęcych instynktach oraz własnej kreatywności. Będziemy pracować nad efektywnością ruchu, eksplorować grawitację, sprowadzać świadomość do poziomu wewnętrznych odczuć takich jak oddech, wizualizować energię wyzwalaną przez ruch w celu wzmocnienia świadomości w obszarze ciała i umysłu oraz badać relacje, w jakich struktura ciała pozostaje wobec energii przestrzeni, innych oraz nas samych.

Roberto Olivan jest katalońskim choreografem i założycielem Roberto Olivan Performing Arts. Mieszkając i pracując poza Hiszpanią łączy pozornie rozbieżne wpływy z odwiedzanych krajów i kultur. Używając mieszaniny języków artystycznych, dąży do stworzenia pierwotnego, organicznego teatru pierwotnego pełnego wspaniałych sprzeczności. Stworzony przez Roberto teatr posiada silne ugruntowanie w jego własnym pochodzeniu i doświadczeniach, jednocześnie swoją wyraźną obecność zaznaczają też kulturowe barwy wnoszone przez artystów, z którymi pracuje.

***

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcji otwartych (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników)  czy coachingu (dla zaawansowanych i średniozaawansowanych tancerzy), w ofercie festiwalu znajdują się również laboratoria, poranne rozruchy i wydarzenia towarzyszące (jamy, spektakle) – skierowane do wszystkich uczestników Festiwalu oraz publiczności zewnętrznej. Formuła ta umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach.

Informacje o wydarzeniu:

https://www.facebook.com/Festiwal-Cyrkulacje-135133849840547/?fref=ts

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/

Informacje: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Harmonogram:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-cyrkulacje-2017/harmonogram-2017/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:30

Wrocław: Ośrodek Instytutu Grotowskiego, Studio na Grobli, ul Na Grobli 30/32; godz. 16.30-18.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close