Wrocław: Warsztaty dla nauczycieli i animatorów we Wrocławskim Teatrze Pantomimy

Zdjęcie: Wrocław: Warsztaty dla nauczycieli i animatorów we Wrocławskim Teatrze Pantomimy

warsztaty dla nauczycieli. Fot. z archiwum WTP.

Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza instruktorów teatralnych i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w dwudniowych warsztatach teatralnych. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Warsztaty skierowane są do nauczycieli, pedagogów i animatorów prowadzącym w szkole koło teatralne, wychodzącym ze swoją klasą do teatru, mającym świadomość, jak ważna jest rola edukacji artystycznej i teatralnej w rozwoju i kształtowaniu swoich uczniów. Celem warsztatów jest podniesienie kompetencji i przekazanie pedagogom nowych narzędzi do pracy z dziećmi i młodzieżą w technice pantomimy.

Dwudniowe szkolenie w zakresie edukacji teatralnej, obejmujące 10 godzin praktycznej pracy warsztatowej, poprowadzi aktorka Wrocławskiego Teatru Pantomimy – Agnieszka Kulińska. Podczas warsztatów uczestnicy poznają nie tylko propozycje zabaw ruchowych dla najmłodszych, czy ćwiczenia rozwijające kreatywność, ale także zadania na koncentrację i uważność dzieci w wieku szkolnym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Istotnym elementem zajęć będzie analiza tekstów literackich oraz próba ich teatralizacji z uwzględnieniem wszystkich elementów mających wpływ na powstanie etiudy teatralnej.

Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Udział zajęciach jest bezpłatny.

Zgłoszenia:

Uzupełnioną kartę zgłoszeniową należy wysłać na adres: a.paluch@pantomima.wroc.pl.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.pantomima.wroc.pl

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Akcja: EDUKACJA 2.0” i dofinansowane są ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy, aleja Dębowa 16, w godz. 10.00 – 12.30 i 13.30-16.00, z godzinną przerwą.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close