Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „2016 Dokąd?”

Zdjęcie: Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „2016 Dokąd?”

Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

Narodowe Forum Muzyki zaprasza na widowisko 2016 Dokąd? Wrocławskiego Teatru Pantomimy w reżyserii Zbigniewa Preisnera. Scenariusz do koncertu 2016 Dokąd? przygotowała poetka Ewa Lipska na podstawie tekstów własnych oraz słynnego antycznego filozofa Seneki. Jak mówi reżyser: „Tematem ma być ciągłość historii, w której powinniśmy odnaleźć zarówno przestrogę, jak i lekcję pokory. I sprowokować pytania, kim dziś, w 2016 roku, jesteśmy i dokąd zmierzamy”. Choreografię dla zespołu Wrocławskiego Teatru Pantomimy do muzyki Zbigniewa Preisnera przygotował Zbigniew Szymczyk.

Poza Wrocławskim Teatrem Pantomimy wśród artystów zaproszonych do współpracy przez Zbigniewa Preisnera są m.in.: współautorka muzyki Lisa Gerrard znana m.in. z współpracy z zespołem Dead Can Dance, Jerzy Trela, Beata Rybotycka, Anna Szałapak oraz chór i orkiestra Narodowego Forum Muzyki.

Bilety dostępne są w kasie Impartu przy Mazowieckiej 17 we Wrocławiu.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Wrocław: Narodowe Forum Muzyki, plac Wolności 1

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close