Wrocław/Wrocławski Teatr Pantomimy: „Akcja: EDUKACJA 3.0” – warsztaty dla nauczycieli i pedagogów

Zdjęcie: Wrocław/Wrocławski Teatr Pantomimy: „Akcja: EDUKACJA 3.0” – warsztaty dla nauczycieli i pedagogów

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza nauczycieli i instruktorów teatralnych do udziału w bezpłatnych warsztatach teatralnych. Podczas zajęć nauczyciele otrzymają konkretne narzędzia do pracy z dziećmi i młodzieżą w technice pantomimy. Warsztaty poprowadzi Agnieszka Kulińska, aktorka Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

O warsztatach:

Pantomima to sztuka tylko pozornie trudna w odbiorze, obwarowana licznymi mitami i stereotypami. Wypowiedź pozawerbalna jest podstawowym rodzajem komunikatu z otoczeniem. A świadomie prowadzona edukacja teatralna i umiejętność korzystania z technik pracy z ciałem i ruchem, pozwalają na integrację grupy, podniesienie kompetencji komunikacyjnych, rozwój emocjonalności i pamięci ruchowej, kształtowanie wyobraźni, przezwyciężanie nieśmiałości.

Warsztaty przeznaczone są dla osób prowadzących w szkole kółko teatralne, wychodzących ze swoją klasą do teatru, mających świadomość, jak ważna jest rola edukacji artystycznej i teatralnej w rozwoju oraz kształtowaniu swoich uczniów. Celem dwudniowego bloku zajęć jest podniesienie kompetencji i przekazanie pedagogom nowych narzędzi do pracy z dziećmi i młodzieżą w technice pantomimy.

Szkolenie obejmuje 10 godzin warsztatowych. Warsztaty odbywają się w godz. 10.00-13.00 (przerwa) 14.00-16.00. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia:

Uzupełnioną Kartę zgłoszenia (do pobrania ze strony www.pantomima.wroc.pl) należy przesłać na adres: a.paluch@pantomima.wroc.pl

Informacje: Anna Paluch (koordynatorka projektu), a.paluch@pantomima.wroc.pl, tel. 71 337 21 03

Zajęcia dla nauczycieli i pedagogów stanowią część projektu edukacyjnego Wrocławskiego Teatru Pantomimy Akcja: EDUKACJA 3.0  i są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Wrocław: Aleja Dębowa 16, godz. 10.00-16.00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close