Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „Ballady i romanse” – reż. Z. Pszczołowska, Błażej Peszek, Piotr Soroka; chor. O. Malinowski

Zdjęcie: Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „Ballady i romanse” – reż. Z. Pszczołowska, Błażej Peszek, Piotr Soroka; chor. O. Malinowski

Wrocławski Teatr Pantomimy „Ballady i romanse”. Graf. materiały własne organizatora

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na pierwszą premierę sezonu 2022/2023 – Ballady i romanse w reżyserii Zdenki Pszczołowskiej, Błażeja Peszka oraz Piotra Soroki. Twórcy zaproszeni do współpracy podjęli się realizacji wybranych utworów Adam Mickiewicza: RomantycznościŚwiteziLiliji.

Wersja do druku

Udostępnij

Przedstawienie, realizowane w ramach obchodów Roku Romantyzmu Polskiego. powstało w konwencji trzyodcinkowego miniserialu teatralnego. Reżyserują je Zdenka Pszczołowska, Błażej Peszek i Piotr Soroka.

Ballady i romanse to teatralna realizacja Mickiewiczowskich ballad w konwencji pantomimy zespołowej i próba przeniesienia ich na język teatru ruchu. Niezwykle duży potencjał pantomimiczny tkwiący w Balladach…, czyli mocne i wyraziste postaci, tajemniczość, fantastyka i groza, są doskonałym pretekstem do ich realizacji w formie pantomimy zespołowej, teatru ruchu czy podjęcia zabawy ze słowem. Troje reżyserów – Zdenka Pszczołowska, Błażej Peszek i Piotr Soroka – przygotowuje po jednej części przedstawienia, tzw. odcinku, który pozwoli na prezentację różnorodnych sposobów odczytania i przeniesienia na scenę idei romantycznych.

W przedstawieniu widzowie usłyszą muzykę na żywo w wykonaniu wrocławskich muzyków Magdy Pasierskiej i Szymona Tomczyka.

Przedstawienie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

***

Ballady i romanse:

odc. 1: Romantyczność

Reżyseria: Piotr Soroka
Muzyka: Magda Pasierska, Szymon Tomczyk
Scenografia: Anna Oramus
Obsada: Agnieszka Dziewa, Eloy Moreno Gallego

odc. 2: Świteź

Reżyseria: Zdenka Pszczołowska
Choreografia: Oskar Malinowski
Muzyka: Magda Pasierska, Szymon Tomczyk
Scenografia: Anna Oramus
Obsada: Agnieszka Kulińska, Sandra Kromer-Gorzelewska, Anna Nabiałkowska, Artur Borkowski, Jan Kochanowski, Krzysztof Szczepańczyk

odc. 3: Lilije

Reżyseria: Błażej Peszek
Muzyka: Magda Pasierska, Szymon Tomczyk
Scenografia: Anna Oramus
Obsada: Izabela Cześniewicz, Artur Borkowski, Mariusz Sikorski

Premiera:  20 października 2022, Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia

Kolejne przedstawienia: 2123 października 2022

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Wrocław: Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA, ul. Księcia Witolda 62–70

godz. 19:00

Wrocław: Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA, ul. Księcia Witolda 62–70

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close