Wrocław/Wrocławski Teatr Pantomimy/Bierzemy na warsztat: WTP „Szatnia” – reż. Zbigniew Szymczyk

Zdjęcie: Wrocław/Wrocławski Teatr Pantomimy/Bierzemy na warsztat: WTP „Szatnia” – reż. Zbigniew Szymczyk

Fot. B. Sowa

Wersja do druku

Udostępnij

BIERZEMY NA WARSZTAT – warsztaty dla młodzieży licealnej, dzięki którym uczniowie mają możliwość poznać różne aspekty pracy nad przedstawieniem teatralnym. Zajęcia, realizowane zawsze w formie warsztatów, od praktycznej strony uczą odczytywać wszystkie elementy inscenizacji, jako spójnej koncepcji artystycznej. Warsztaty odbywać się będą przed lub po konkretnym przedstawieniu z repertuaru Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Udział w przedstawieniu jest biletowany; w warsztatach – bezpłatny. 22 listopada przed pokazem spektaklu Szatnia odbędzie się warsztat Zofii de Ines o kostiumie teatralnym. Spektakl Szatnia oparty jestna motywach fragmentów choreografii z przedstawień Henryka Tomaszewskiego: Ziarno i skorupa, Strzelnica, Labirynt, Kobieta, Menażeria cesarzowej Filissy, Spór, Hamlet – ironia i żałoba, Rycerze króla Artura, Akcja – sen nocy letniej, Tragiczne gry.

Narracja przedstawienia powstała na motywach fragmentów choreografii z archiwalnych spektakli Henryka Tomaszewskiego. Sięgnięcie do tych przedstawień, czerpanie ze źródła wrocławskiej pantomimy, to okazja do przybliżenia współczesnemu odbiorcy ducha sztuki Tomaszewskiego i jej specyfiki. Wykorzystana w pracy praktyka artystyczno-badawcza stworzyła nowy, oryginalny scenariusz, który korespondując z historią, kreuje nową jakość pantomimy wrocławskiej.

Swoisty charakter wyprawy  w legendarne już inscenizacje WTP to specyficzny rodzaj rekonstrukcji, odtwarzania tradycji, mierzenia się z nią oraz próba zrozumienia na nowo istoty teatru, który stworzył Tomaszewski.

Trailer

scenariusz i reżyseria: Zbigniew Szymczyk

konsultacje choreograficzne: Ewa Czekalska, Leszek Czarnota, Jerzy Kozłowski

kostiumy i scenografia: Zofia de Ines-Lewczuk

reżyseria światła: Bary

obsada: Artur Borkowski, Agnieszka Charkot, Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Paulina Jóźwin, Mateusz Kowalski, Agnieszka Kulińska, Anna Nabiałkowska, Marek Oleksy, Aneta Piorun, Radomir Piorun, Monika Rostecka-Komorowska, Mariusz Sikorski, Krzysztof Szczepańczyk, Zbigniew Szymczyk, Robert Wieczorek, Magdalena Górnicka (gościnnie)

Przedstawienie powstało przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Sztuki Henryka Tomaszewskiego – PANTOMIMA.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Warsztat Zofii de Ines o kostiumie teatralnym w ramach projektu edukacyjnego Bierzemy na warsztat skierowany jest do grup zorganizowanych – klas licealnych. Ze względu na specyfikę zajęć i ich charakter warsztatowy – maksymalna ilość uczestników to 40 osób. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc i kolejność zgłoszeń.

Pojedynczy bilet na przedstawienie 20 zł/osoba. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Grupy uczestniczące w warsztacie o godzinie 17.00 obowiązuje również udział w przedstawieniu Szatnia w dniu 22 listopada, godz. 19.00, Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego, ul. G. Zapolskiej 3, ponieważ podczas zajęć prowadząca nawiązywać będzie do przedstawienia.

Rezerwacja biletów: 71/337 21 03 lub a.paluch@pantomima.wroc.pl.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Wrocław: Scena im. J. Grzegorzewskiego, Teatr Polski, ul. G. Zapolskiej 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close