Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy – Dzień Dziecka

Zdjęcie: Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy – Dzień Dziecka

Dominika Szala-Wentland Fot. Wojciech Ernest Szulc

Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy z okazji Dnia Dziecka zaprasza swoich najmłodszych widzów na specjalne wydarzenia przygotowane tylko i wyłącznie z myślą o nich. W programie: pokaz spektaklu Mikrokosmos w reżyserii Konrada Dworakowskiego (godz. 16.00) oraz Marchewka z groszkiem – performatywne czytanie niezwykle zabawnej, pełnej absurdalnego humoru książki dla dzieci o warzywach polskich i importowanych (godz. 17.30). O wyjątkową atmosferę podczas przedstawienia zadbają: CUKIER LUKIER, sklep z zabawkami MILUTEK i kawiarnia MAM CZAS CAFE…

Mikrokosmos

Christian Andersen napisał Calineczkę, poszukując w dziecku, którego metaforą jest dwuipółcentymetrowa dziewczynka, dowodu bezbronności, posłuszeństwa, niewinności; wskazując jednocześnie ogromny wpływ świata zewnętrznego na to, co dzieje się z bohaterem. Mikrokosmos jest swobodną interpretacją tej popularnej baśni. Calineczka jest jedynie pretekstem do zderzenia się z podobnymi wątkami, ale na zasadach, które dyktuje w opowieści bohater ciekawy świata, silny i zdecydowany, dążący do tego, by być sobą i czuć się wolnym. Powodem tej swobodnej interpretacji jest chęć podjęcia dialogu ze stereotypem bohatera dziecięcego, sprowadzonego do postawy bezwolnej, pozbawionej charakteru i wpływu na własny los.

scenariusz i reżyseria: Konrad Dworakowski

scenografia i kostiumy: Maria Balcerek
projekcje wideo: Michał Zielony
reżyseria światła: Bartek Dębowski
muzyka: Piotr Klimek

obsada: Artur Borkowski, Agnieszka Charkot, Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Paulina Jóźwin, Mateusz Kowalski, Agnieszka Kulińska, Marek Oleksy, Aneta Piorun, Monika Rostecka-Komorowska, Mariusz Sikorski, Krzysztof Szczepańczyk, Robert Wieczorek.

Trailer

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Wrocław: Teatr Polski, Duża Scena, ul. Gabrieli Zapolskiej 3

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close