Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „Hydrokosmos” – reż. Konrad Dworakowski

Zdjęcie: Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „Hydrokosmos” – reż. Konrad Dworakowski

Różnica. Fot. Katarzyna Machniewicz

Wersja do druku

Udostępnij

Konrad Dworakowski reżyseruje Hydrokosmos na podstawie Małej Syrenki Hansa Christiana Andersena.  Pierwsza premiera w jubileuszowym sezonie Wrocławskiego Teatru Pantomimy dedykowana jest młodym widzom. Akcja spektaklu rozgrywa się w dwóch równoległych światach – morskim i lądowym. Jest to opowieść o sile miłości i odwadze budzącej się w człowieku, który bardzo pragnie spełnienia swych uczuć. Choć oryginał baśni niesie ze sobą smutne skojarzenia, reżyser Konrad Dworakowski chce pokazać, że właśnie w samej miłości jest sens, w odwadze by do niej dążyć, w uczuciu, które nie poddaje się ocenie, w gotowości by sięgać do niej i zaryzykować wszystko.

Postać Małej Syrenki /Paula Krawczyk-Ivanov/ reinterpretuje pojęcia piękna, poświęcenia, miłości i odwagi sprowadzone do rangi sloganu czy karykatury i przywraca im pierwotne sensy. Główna bohaterka początkowo sama zdaje się być zawstydza czystym i bezpretensjonalnym uczuciem, o które tak trudno nam czasem powalczyć.

Oto płynie sobie tam w górze ten, którego kocham więcej niż ojca i matkę, ten, do którego należą moje myśli, ten, komu bym chciała powierzyć szczęście mojego życia. Odważę się na wszystko, by zdobyć jego nieśmiertelną duszę. 

Od reżysera:

Mała Syrenka jest baśnią smutną, o niespełnionej miłości – tak odpowie niemal każdy, kogo zapytamy o emocje związane z recepcją tej opowieści i trudno temu zaprzeczyć.

Czy jednak spośród tych refleksji można wysnuć choć cień nadziei i odkryć sens, który uzasadnia trud głównej bohaterki i jej ofiarę, jaką ponosi, dążąc do miłości? Może właśnie w samej miłości jest sens? W odwadze by do niej dążyć? W uczuciu, które nie poddaje się oceanowi, w gotowości by zaryzykować wszystko…

Postać Małej Syrenki reinterpretuje pojęcia piękna, poświęcenia, miłości i odwagi sprowadzone do rangi sloganu czy karykatury i przywraca im pierwotne sensy. Główna bohaterka zawstydza czystym i bezpretensjonalnym uczuciem, o które tak trudno nam czasem powalczyć.

Wierzę, że te uczucia, do których dąży Mała Syrenka, w ich najczystszej i najpiękniejszej formie, trafią do Was poprzez obraz i ruch teatru pantomimy. Wejdźcie odważnie do tego oceanu, dajcie się unieść fali, zanurkujcie w głąb siebie, wszak jesteśmy tylko kroplą…

Mała syrenka, H. Ch. Andersen

Przedstawienie dla widzów od 8 lat.

Reżyseria: Konrad Dworakowski

Kostiumy i scenografia: Maria Balcerek

Muzyka: Tomasz Krzyżanowski

Obsada: Paula Krawczyk-Ivanov, Izabela Cześniewicz, Agnieszka Charkot, Agnieszka Dziewa, Paulina Jóźwin, Agnieszka Kulińska, Sandra Kromer /gościnnie/, Anna Nabiałkowska, Monika Rostecka, Artur Borkowski, Anatoliy Ivanov, Jan Kochanowski, Mateusz Kowalski, Zbigniew Koźmiński, Krzysztof Roszko, Mariusz Sikorski, Piotr Sabat, Krzysztof Szczepańczyk

Uwaga! Bilety na przedstawienie premierowe w dniu 27 listopada nie są sprzedawane. Rezerwacje biletów na przedstawienia w dn. 28 i 29 listopada przyjmujmowane są pod nr. 71/337 21 03 i mailowo: a.paluch@pantomima.wroc.pl

Bilety na premierę i przedstawienia popremierowe nie są objęte promocją Tani piątek, Zabierz rodzinę na pantomimę.

Produkcja przedstawienia dofinansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury i budżetu Województwa Dolnego Śląska.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Logo Kultura Dostępna NCK (miniaturka)

Logo Instytucja Kultury Dolny Śląsk (miniaturka)

Logo jubileuszowe Wrocławski Teatr Pantomimy (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 16:00

Wrocław: Teatr Polski, Scena na Świebodzkim,pl. Orląt Lwowskich 20c.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close