Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „Los Mimos”

Zdjęcie: Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „Los Mimos”

fot. Natalia Kabanow

Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na spektakl Los Mimos. Jest to zbiorowa kreacja zespołu aktorskiego przygotowana pod opieką artystyczną Leszka Bzdyla, dyrektora artystycznego wrocławskiej pantomimy. Los Mimos towidowisko na wskroś współczesne, nawiązujące do tradycji barokowego teatru popularnego, z którego wywodzi się europejska pantomima. Przywołując klasyczne rozwiązania mimicznej improwizacji z ducha dell’arte i arlekinady, mimowie pragną bawić, zaskakiwać, wywracać do góry nogami realistyczne pojmowanie rzeczywistości.

Roślinność ogrodu wrocławskiej pantomimy i fasada budynku – siedziby WTP tworzą w Los Mimos naturalną scenografię. Ogród staje się dla mieszkańców przestrzenią spełnienia, udręki, dojrzewania i odchodzenia. Z domu, otwartego w końcu po zakończeniu epidemii, wychodzą jego mieszkańcy. Rodzina Barona i Baronowej, ich goście oraz służba uwikłani są w szereg intryg i nie do końca oczywistych relacji.

Proces powstawania Los Mimos można było obserwować w mediach społecznościowych teatru. Cotygodniowe relacje z prób dostępne są również na stronie teatru www.pantomima.wroc.pl.

Premierę przedstawienia Los Mimos dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”.

Wrocławski Teatr Pantomimy przypomina, że w trakcie przedstawień obowiązują wytyczne związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Przed przedstawieniem widzowie będą proszeni o wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia. W celu uniknięcia kolejki bezpośrednio przed przedstawieniem, widzowie mogą pobrać i uzupełnić oświadczenia. Skan uzupełnionego i podpisanego oświadczenia należy przesłać na adres a.paluch@pantomima.wroc.pl lub przynieść ze sobą w dniu spektaklu.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Ogród przy siedzibie teatru

godz. 19:00

Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego, Ogród - Scena Letnia, aleja Dębowa 16

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close