Wrocław/Wrocławski Teatr Pantomimy: Po-premiera książki dla dzieci „Pantomima” Agnieszki Charkot

Zdjęcie: Wrocław/Wrocławski Teatr Pantomimy: Po-premiera książki dla dzieci „Pantomima” Agnieszki Charkot

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy wznawia swoją publikację o pantomimie dla najmłodszych czytelników Pantomima Agnieszki Charkot, z grafiką Studia 370 i z tej okazji zaprasza rodziców z dziećmi na po-premierę. Książka w zabawny i przystępny sposób wyjaśnia terminy i specyfikę teatru pantomimy, służy nie tylko do czytania, ale także do zabawy i działania.

Wrocławska pantomima od dłuższego czasu ma w swojej ofercie działania adresowane do młodego widza, w tym przedstawienia i warsztaty teatralne. Na bazie tych doświadczeń powstała książka, która zaskakuje nie tylko pomysłowością, ale przede wszystkim w przystępny sposób komunikuje się z młodym czytelnikiem.

Pantomima ukazała się w 2016 roku w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i towarzyszyła obchodom 60-lecia powstania Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Nakład rozszedł się błyskawicznie, a pozytywne opinie o publikacji przekonały teatr do zrobienia dodruku. Pantomima to pierwsza taka publikacja wrocławskiej pantomimy. Książka pełna jest propozycji interaktywnych zabaw, które w sposób prosty, ale nastawiony na pracę wyobraźni, tłumaczą charakterystyczne i ważne dla pantomimy pojęcia, m.in.: mimika, gest, iluzja, choreografia. Każde z haseł wyjaśnione jest za pomocą zabaw i gier z wykorzystaniem wielu technik drukarskich. Pantomima jest książką do wysuwania, ugniatania, przesuwania, animowania, dotykania, kręcenia.

Podczas spotkania będzie można kupić książkę ze zniżką 25 proc., w cenie 29 zł.

W trakcie promocji książki Agnieszka Charkot i Piotr Soroka poprowadzą bezpłatne warsztaty plastyczno-teatralne dla dzieci w wieku 5-7 lat. Ze względu na specyfikę warsztatów, liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia przyjmuje Piotr Soroka: pio.soroka@gmail.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Wrocław: Cocofli - books art cafe wine bar, ul. Pawła Włodkowica 9

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close