Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „Szkoła błaznów” – reż. Zbigniew Szymczyk

Zdjęcie: Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „Szkoła błaznów” – reż. Zbigniew Szymczyk

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Szkoła błaznów w reżyserii Zbigniewa Szymczyka to pierwsza premiera w nowym sezonie artystycznym we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Przedstawienie powstaje z inspiracji dramatem Michela de Ghelderode’a. Szkoła błaznów stała się impulsem do zastanowienia się nad koncepcją historii ludzkości, jako dziejów okrucieństwa, przemocy i prześladowań. Współczesny świat – obwarowany różnorodnymi aktami prawnymi, w tym konwencjami praw człowieka – nadal nie potrafi sobie poradzić z okrucieństwem. Ciągle jesteśmy świadkami przemocy i co raz bardziej wobec niej stajemy się bezsilni. W przedstawieniu Zbigniewa Szymczyka temat okrucieństwa badamy na kilku płaszczyznach: człowieka wobec człowieka, systemu wobec jednostki i natury wobec człowieka. Czy wygrywa silniejszy, czy sprytniejszy? Uratuje cię spokój ducha, czy histeryczny śmiech? A może maska błazna jest tym najwłaściwszym kamuflażem, szansą na przetrwanie?

Trailer

Scenariusz i reżyseria: Zbigniew Szymczyk

Kostiumy: Wanda Kowalska

Muzyka: Jacek Wierzchowski

Wizualizacje: Maria Porzyc

Obsada: Anna Nabiałkowska, Radomir Piorun, Agnieszka Charkot, Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Maria Grzegorowska, Agnieszka Kulińska, Aneta Piorun, Monika Rostecka, Artur Borkowski, Anatoliy Ivanov, Mateusz Kowalski, Piotr Sabat, Krzysztof Szczepańczyk, Paula Krawczyk-Ivanov (gościnnie)

16 kwietnia 2015 roku odbędzie się premiera studencka Szkoła Błaznów reż. Zbigniew Szymczyk. Po przedstawieniu spotkanie i rozmowę z twórcami poprowadzi dziennikarz i krytyk teatralny Bartłomiej Miernik.

Bilety: 30 zł/N, 20zł/U, 15zł/bilet grupowy

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Wrocław: Scena na Świebodzkim, Pl. Orląt Lwowskich 20c

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close