Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy: warsztaty mistrzowskie z Janem Peszkiem

Zdjęcie: Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy: warsztaty mistrzowskie z Janem Peszkiem

Jan Peszek, fot. Magda Hueckel

Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na bezpłatne warsztaty mistrzowskie w ramach projektu Akcja: EDUKACJA. Pierwsze zajęcia poprowadzi Jan Peszek – jeden z najważniejszych polskich aktorów, reżyser teatralny i pedagog. W okresie 1969-1975 był aktorem Teatru Polskiego we Wrocławiu, gdzie kreował role m.in. w przedstawieniach Henryka Tomaszewskiego (Protesilas i Laodamia, Gry w zabijanego). W warsztatach uczestniczyć mogą osoby zarówno rozpoczynające swoją teatralną przygodę, jak i posiadające doświadczenie aktorskie.

WARSZTATY MISTRZOWSKIE prowadzić będą zaproszeni artyści, aktorzy i reżyserzy związani ze środowiskiem tanecznym i teatralnym. Zajęcia mają na celu zbudować dialog pomiędzy pantomimą a teatrem dramatycznym, teatrem formy i teatrem tańca oraz podnieść kompetencje ruchowe i aktorskie uczestników warsztatów. Spotkania z wybitnymi artystami są pretekstem do konfrontowania swoich wyobrażeń o ruchu, aktorstwie, teatrze czy sztuce w ogóle.

Akcja: EDUKACJA to najważniejszy projekt edukacyjny wrocławskiej pantomimy, angażujący w działania warsztatowe i teatralne różne grupy społeczne i wiekowe. Pierwsza edycja A:E odbyła się w 2014 roku; od tego czasu przeprowadzono blisko 700 warsztatów teatralnych, w których uczestniczyło ponad 4400 osób – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. W sezonie teatralnym 2018/2019 Akcja: EDUKACJA będzie kontynuowana w lekko zmienionej formule, pojawią się m.in. warsztaty mistrzowskie.

Harmonogram warsztatów:

10.00-14.00

przerwa

17.00-21.00

Zajęcia adresowane są do osób w wieku 18-35 lat

Zapisy: agnieszka.charkot@gmail.com

Koszt: udział w zajęciach jest bezpłatny

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Akcja: EDUKACJA i są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close