Wrocław/„Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu”: Rezydencja Agaty Siniarskiej „Roślin(tym)ność”

Zdjęcie: Wrocław/„Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu”: Rezydencja Agaty Siniarskiej „Roślin(tym)ność”

Agata Siniarska, fot. Pauline Payen

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu rezydencji choreograficznych, będącego częścią wystawy Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu, BWA Wrocław zaprasza na Roślin(tym)ność Agaty Siniarskiej.

O rezydencji:

Podczas swojej rezydencji Agata Siniarska zmierzy się z próbą zawiązania intymnej relacji z rośliną. Artystka zbada możliwość innej bliskości w obrębie praktyk ruchowych i choreograficznych oraz spróbuje zrozumieć intencje i motywacje motoryczne roślin, by stworzyć sprzyjające warunki do poruszania się razem. Testując możliwe ucieleśnienia i transkorporalności, sprawdzi, na ile korporalność roślinna i u-roślinnienie są możliwe. Zada pytania o to, jakie narzędzia choreograficzne są potrzebne do dokonania empatycznej translacji motywacji i sprawczości istnień roślinnych? Dzięki jakim praktykom możliwe jest zbliżenie i ruszanie się razem? Kiedy może mieć ono miejsce? Jakie praktyki choreograficzne wspierają proces współmaterializowania splątanej sprawczości?

Wodne ciała – wspólna praktyka

29 maja 2019, godz. 18.00-20.00

Zakorzenianie wspólna praktyka

30 maja 2019, godz. 16.00-18.00

Środowisko – wspólna praktyka

31 maja 2019, godz. 16.00-18.00

Podczas trzech spotkań, dzięki wspólnej praktyce artystka wraz z uczestnikami postara się zrozumieć intencje i motywacje motoryczne roślin oraz zbadać możliwości innych bliskości, innych komunikacji oraz innych sposobów bycia i poruszania się razem. Szczególna uwaga poświęcona zostanie płynom, płynności i przepływom substancji (Wodne ciała), byciu, trwaniu i innej czasowości (Zakorzenianie), uważności i współodczuwaniu (Środowisko).

roślin(tym)ność – wykład-performans

1 czerwca 2019, godz. 16.00

Performatywny pokaz praktyki choreograficznej rozwijanej w trakcie rezydencji.

Agata Siniarska

Artystka prowadzi badania w obrębie działań scenicznych, wykładów, pisania i wielu innych praktyk. Jest zainteresowana wytwarzaniem wiedzy poprzez różne media, z użyciem rozmaitych protokołów, strategii i taktyk produkcji; wiedzy, która sama siebie nie hierarchizuje. Interesują ją wszelkie zawirowania, zamieszania będące wiedzą, która nie chce wyjaśniać, ale angażować.

Agata jest współzałożycielką female trouble – kolektywu, którego działania krążą wokół zagadnień tożsamości, ciała, feminizmu, przyjemności, afirmacji i miłości – oraz współzałożycielką Pinpoint TV – artystycznego projektu badawczego, mającego format internetowego programu telewizyjnego. Obecny projekt Agaty to poszukiwania dotyczące tańca i pamięci.

www.cargocollective.com/agatasiniarska

***

Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu to wystawa, która prezentuje w zintegrowanym ujęciu taniec i dźwięk, a więc dyscypliny podlegające żywiołowej aktualizacji w kontekście pola sztuki współczesnej.

Artyści: Wojciech Bruszewski, Sebastian Buczek, Bill Dietz, Andrzej Dłużniewski, Matěj Frank, Grupa Budapeszt, Sarah Hennies, Łukasz Jastrubczak, Rolf Julius, Brandon LaBelle, Karolina Pietrzyk, Gilbert Schneider, Kama Sokolnicka, Wandelweiser Komponisten Ensemble, Ryszard Waśko, Tobias Wenig, Manfred Werder, Christian Wolff, Zorka Wollny, Anna Zaradny, Artur Żmijewski

Rezydencje choreograficzne: Anna Nowicka, Aleksandra Osowicz, Magdalena Ptasznik, Agata Siniarska

Kurator wystawy: Paweł Szroniak

Kuratorki rezydencji choreograficznych: Karolina Wycisk i Magdalena Zamorska

więcej o wystawie na stronie: bwa.wroc.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

Wrocław: galeria BWA Wrocław Główny, antresola na Dworcu PKP, ul. Piłsudskiego 105

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close