Wrocław/X Avant Art Festival – Yuko Kaseki & Kazuhisa Uchihashi „Itako”

Zdjęcie: Wrocław/X Avant Art Festival – Yuko Kaseki & Kazuhisa Uchihashi „Itako”

Na zdjęciu: Yuko Kaseki. Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach X, jubileuszowej edycji Avant Art. Festival we Wrocławiu odbędzie się pokaz spektaklu ITAKO, zrealizowanego przez duet tworzony przez Yuko Kaseki & Kazuhisa Uchihashi. Yuko Kaseki uzyskała status uznanej tancerki butoh i choreografki, zakładając w 1995 roku swój własny zespołów Dance Company Cokaseki, a następnie uczestnicząc w licznych projektach o charakterze artystycznej kolaboracji na wielu scenach świata. Jej tanecznemu występowi wtóruje muzyka gitarzysty Kazuhisy Uchihashiego, wywodzącego się z undergroundowego zespołu noise Ground Zero, którego utwory mają charakter improwizacyjny. Tytuł spektaklu nawiązuje do tradycji szamanistycznych, praktykowanych w północnej części Japonii, przede wszystkim w regionie Tōhoku, gdzie u podnóży góry Osore, w pobliżu jeziora Usori – legendarnego wejścia do jednego z buddyjskich piekieł, niewidome szamanki itako wpadają w trans, przekraczając barierę teraźniejszości i przeszłości, nawiązują kontakt ze światem zmarłych.

Kazuhisa Uchihashi – muzyk znany na sceniejapońskiej i światowej improwizacji – znany ze współpracy m.in. z Peterem Brötzmannem, Derekiem Bailey czy Zeeną Parkins gitarzysta konsekwentnie burzący międzygatunkowe podziały. Na AAF poprowadzi warsztaty oraz wystąpi z tancerką butoh Yuko Kaseki.

Bilety: 10/15 zł.

Kup bilet (Biletin)

Kup bilet (going.pl)

Strona festiwalu: http://avantart.pl

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Wrocław: IMPART, ul. Mazowiecka 17.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close